گوناگون

کردهای سوری فاش کردند؛ ابوبکر بغدادی در شرق فرات

کردهای سوری فاش کردند؛ ابوبکر بغدادی در شرق فرات

پارسینه: منبع وابسته به کرد‌های سوری با اشاره به منطقه‌ای که سرکرده داعش در آن به سر می‌برد از سناریویی که آمریکایی‌ها برای بازداشت یا قتل آن آماده کرده اند، پرده برداشتند.

۲۰ یک منبع آگاه وابسته به قسد اعلام کرد که ابوبکرالبغدادی سرکرده داعش در حال حاضر تحت نظارت شدید از سوی نیرو‌های آمریکایی در یکی از اماکن سری در منطقه شرق فرات به سر می‌برد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود بیان کرد: اقدام نیرو‌های آمریکایی در تعلل در پایان دادن به داعش در منطقه هجین در حومه دیرالزور که آخرین منطقه داعشی هاست در راستای اجازه دادن به اجرای طرحی است که شامل تصویربردای هالیوودی عملیات کماندویی آمریکا در مناطق تحت کنترل داعش در حومه جنوب شرقی دیرالزور است تا پس از آن بازداشت البغدادی در جریان این عملیات خبر داده و پس از آن شکست داعش اعلام شود.

منبع وابسته به کرد‌های سوری ادامه داد: به همین دلیل نیرو‌های آمریکایی مانع از پیشروی نیرو‌های سوریه دموکراتیک به سوی منطقه چند کیلومتری اندک تحت اشغال داعش در شرق فرات می‌شوند و مانع از حملات حشد شعبی به داعش در منطقه هجین شده اند به طوری که جنگنده‌های آمریکایی هنگامی که نیرو‌های حشد شعبی به دنبال پیشروی یا هدف قرار دادن محل تحت اشغال داعشی‌ها در حومه دیرالزور بودند حملات هشدار دهنده‌ای دادند.

این منبع بیان کرد: سناریوی طراحی شده بسیار نزدیک است و کماندو‌های آمریکایی هلی برنی در منطقه هجین انجام خواهند داد و پس از آن بازداشت یا کشته شدن البغدادی اعلام خواهد شد البته نیرو‌های آمریکایی مایل به بازداشت زنده وی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار