گوناگون

ترس اسرائیلی‌ها از سیاست «ابهام سازنده»سید حسن نصرالله

ترس اسرائیلی‌ها از سیاست «ابهام سازنده»سید حسن نصرالله

پارسینه: یک رسانه صهیونیستی نوشت که مقامات اسرائیل از سیاست "ابهام سازنده" دبیرکل حزب‌الله لبنان می‌ترسند.

روزنامه عبری زبان هاآرتص در واکنش به گفت‌وگوی ویژه اخیر سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان با المیادین نوشت: نصرالله ترجیح می‌دهد که درباره حفر تونل و تعداد آن‌ها و همچنین تعداد موشک‌های دقیقی که حزب‌الله در اختیار دارد نوعی "ابهام سازنده" را در پیش بگیرد.

هاآرتص در گزارش خود آورده است: نصرالله با این سیاست توانسته است که بدون انجام عملیات نظامی علیه اسرائیل، اسرائیلی‌ها را بترساند.

طبق این گزارش، نصرالله همزمان با اهتمام جدی برای حفظ شخصیت واقعی خود در میان اسرائیلی‌ها به دنبال کاهش اعتماد آن‌ها به رهبرانشان است که آن‌ها را فاسد و بزدل می‌خواند.

وی به اسرائیلی‌ها هشدار می‌دهد که رهبرانشان به خاطر تحقق اهداف شخصی، انتخاباتی و حتی نجات از زندان تصمیمات نظامی اشتباهی را اتخاذ کرده و وارد یک جنگ بیهوده می‌شوند.

این رسانه عبری زبان در بخش دیگری از گزارش خود آورده است: نصرالله اسرائیلی‌ها را تشویق می‌کند که از رهبران خود بخواهند حملات خود به سوریه را متوقف کنند، چراکه مأموریت انتقال موشک‌های دقیق حزب‌الله تکمیل شده است. وی به اسرائیلی‌ها پیشنهاد می‌دهد که پیش از موافقت با مواضع رهبران خود نسبت به این مسأله که تمامی تونل‌ها تخریب شده، دو بار فکر کنند، چرا که تونل‌ها جز کوچکی از استراتژی جنگی حزب‌الله هستند، درنتیجه تخریب آن‌ها هیچ آسیبی به توان نظامی حزب‌الله وارد نمی‌کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگوی اخیر خود با المیادین در پاسخ به اولین سوال درباره عملیات کشف تونل اسرائیل گفته بود: ما ملزم نیستیم که بگوییم، حزب‌الله تونل حفر کرده است. ما همیشه تمایل داریم که "ابهام سازنده" را در پیش بگیریم.
منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  جااااااااااان ما !!!!!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار