گوناگون

قاسمی: سفر دزدانه ترامپ به عراق بی احترامی به حاکمیت ملی عراق است

قاسمی: سفر دزدانه ترامپ به عراق بی احترامی به حاکمیت ملی عراق است

پارسینه: قاسمی: سفر دزدانه دونالد ترامپ به عراق خلاف عرف دیپلماتیک و بی احترامی به حاکمیت ملی عراق است/ نیرو‌های بیگانه دیر یا زود مجبور به ترک تمام منطقه خواهند شد.

قاسمی: سفر دزدانه ترامپ به عراق بی احترامی به حاکمیت ملی عراق است به گزارش پارسینه ، سخنگوی وزارت امور خارجه با انتقاد از سفر خارج از عرف دیپلماتیک رئیس جمهور آمریکا به عراق، آنرا بی احترامی به حاکمیت ملی عراق خواند و افزود: همانگونه که آقای ترامپ در سخنان خود در جمع نظامیان آمریکا در عین الاسد بدان تصریح کرد به رغم دخالت‌های بی شمار، هزینه‌های هزاران میلیارد دلاری و پرداخت‌های سنگین حیثیتی غیر فابل جبران برای مردم ایالات متحده آمریکا که منجر به حضور نظامی غیر قانونی و نا مشروع آمریکا در منطقه بویژه عراق شد، وی امروز مجبور است کاملا مخفیانه و به عبارتی دزدانه و تحت شدیدترین تدابیر حفاظتی - امنیتی قدم به سرزمین یکی از کشور‌های منطقه بگذارد و اینچنین مورد انتقاد صاحب نظران و بی توجهی مقامات عراقی و مخالفت مردم این کشور قرار گیرد.

بهرام قاسمی با انتقاد شدید از سخنان مداخله جویانه و فرصت طلبانه دونالد ترامپ افزود: دولت‌ها و ملت‌های منطقه هیچگاه اجازه سوء استفاده به بیگانگان متجاوز و منفور برای تفرقه افکنی میان کشور‌های منطقه را نخواهند داد. این نه آمریکای زیاده خواه و حامی به تمام معنای تروریسم بلکه ملت‌های بیدار منطقه بودند که با درک بموقع شرایط و با هم افزایی امکانات مادی و معنوی خود توانستند تروریست‌های تشکیل، تسلیح و تامین مالی شده توسط آمریکا و صهیونیسم را تار و مار و سر کوب نمایند.

قاسمی در پایان تاکید کرد: بی تردید دیر زمانی نخواهد پایید که همه کشور‌های منطقه دریابند ثبات و امنیت منطقه جز با اتکاء به منابع و ظرفیت‌های داخلی، منطقه‌ای و بین المللی خودشان میسر نیست و نیرو‌های بیگانه نیز دیر یا زود مجبور به ترک تمام منطقه شوند. بهتر آن است که آقای ترامپ مروری جدی و همه جانبه به تحولات جهان و منطقه غرب آسیا از آغاز دوران ریاست جمهوری خود تاکنون داشته باشد؛ شاید در پرتو این نگاه مجدد و با استفاده از آنچه گفت، آنچه شد و آن چه خواهد شد درس‌های لازم را بیاموزد.

ارسال نظر

 • ناشناس

  یادی از سقراط:
  ادب از که آموختی؟ از بی ادبان!
  بیچاره ملتی که .....................

 • شیرین صفوی

  سفرهای نهان و آشکار. شما چی !!!!شیرین شکن شیرین گفتار !!!!!!!

 • ناشناس

  آیا دیگر کشورهای دنیا هم با این لحن و اینجور در روابط خارجی برخورد می‌کنند ، باعث تاسف هست .

 • ناشناس

  به شما چه ربطی داره؟ سر پیازی یا ته پیاز

 • ناشناس

  حالا شما که همه چیزتون دزدانه و دزدی و خالیبندی هست که دیگه این چیه میگید؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار