گوناگون

پارلمان عربی خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد

پارلمان عربی خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد

پارسینه: پارلمان عربی در بیانیه خواستار بازگشت سوریه به اقدام مشترک عربی و لغو تعلیق عضویت سوریه در نهادهای اتحادیه عرب شد.

پارلمان عربی در بیانیه‌ای تأکید کرد که اتحادیه عرب می‌تواند دست به اقدامی برای بازگرداندن سوریه به موسسات این اتحادیه بزند در حالی‌که هفت سال از تعلیق عضویت آن در اتحادیه عرب می‌گذرد.

پارلمان عربی در بیانیه خود، شورای اتحادیه عرب و بقیه موسسات عربی را به اقدام و هماهنگی برای بازگرداندن سوریه به فضای عربی فراخواند و بر ضرورت سهیم شدن در تحقق راه‌حل‌های سیاسی به منظور حفظ تمامیت ارضی سوریه و تأمین امنیت آن به دور از هر گونه منازعه و درگیری تأکید کرد.

طبق گزارش وبگاه «النشره»، در بیانیه پارلمان عربی همچنین بر حمایت از ملت سوریه برای عبور از بحران این کشور تأکید شده است.

اتحادیه عرب از سال ۲۰۱۱ در پی آغاز بحران در سوریه عضویت این کشور در این اتحادیه را تعلیق کرد و اکنون منابع دیپلماتیک بر این باور هستند که لغو تعلیق عضویت سوریه در نهاد‌های تابعه اتحادیه عرب نیازمند موافقت شورای این اتحادیه است، اما برخی از اعضای شورا نیز می‌توانند ملاحظات خود در این باره اعلام کنند.
منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

 • امیرهوشنگ نورا

  سلام،
  هنگامی که مقامات ارشد کشورهای عربی با دریافت چمدان های پر از پول نقد از سوی حکومت عربستان سعودی کشوری را که در خط مقدم نبرد با اسرائیل قرار دارد را بدون هیچ توضیح منطقی از اتحادیه عرب بیرون می اندازند، دولت سوریه نباید به آنها التماس کند که او را برگردانند، حتی اگر عمر البشیر با سفر به دمشق این را از رئیس جمهور سوریه بخواهد تا بدون آبروریزی و نیاز به عذر خواهی عربستان سعودی و امارات متحده عربی که بانی های اصلی طرح اخراج سوریه بوده اند، این بازگشت صورت گیرد.
  اگر اتحادیه عرب دارای شخیصت حقوقی معتبری باشد که نیست، می بایست عربستان سعودی، امارات متحده عربی و مصر که مردم غیر نظامی یمن را در حمایت از یک دولت مستعفی نابود می کنند و همچنین با ارتباط گرفتن با اسرائیل به جهان اسلام پشت کرده اند را از این اتحادیه بیرون بیاندازند، نه سوریه که در خاک خود درگیر جنگ با تروریست های سعودی و اماراتی است و چهار کشور آمریکا، فرانسه، انگلستان و ترکیه بصورت غیر قانونی در آن کشور برای خود پایگاه تأسیس کرده اند و هر چند وقت یکبار ارتش سوریه را نیز هدف قرار می دهند.
  و من ا... التوفیق

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار