گوناگون

ملک سلمان: از ایران می‌خواهیم به رفتار بی‌ثبات‌کننده‌اش پایان دهد

ملک سلمان: از ایران می‌خواهیم به رفتار بی‌ثبات‌کننده‌اش پایان دهد

پارسینه: پادشاه عربستان در افتتاحیه دور جدید مجلس شورای این کشور در سخنانی پروتکلی بدون اشاره به وقایع اخیر به ویژه مسائل مرتبط با قتل جمال خاشقجی، به تبیین سیاست‌های کلی عربستان در داخل و خارج این کشور پرداخت.

به گزارش اسکای نیوز، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در این نشست که با حضور نمایندگان مجلس شورا و برخی مقامات عالی کشور از جمله ولیعهد، وزیر خارجه، مفتی اعظم عربستان و چندین شاهزاده سرشناس سعودی برگزار شد، ابراز امیدواری کرد که بتواند کشور را به دور از افراط‌گری و با میانه‌روی رهبری کند.

او گفت: جوانان نقش اساسی در پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای کشور دارند و ما امیدواریم که همه از جمله زنان جامعه بتوانند به تمام حقوق خود براساس شرع مقدس اسلام برسند.

بن سلمان با اشاره به برنامه‌های اقتصادی کشورش گفت که عربستان در حال عبور از یک مرحله حساس و برنامه توسعه‌ای است که تحت اداره ولیعهد به خوبی پیش می‌رود.

وی در ادامه این سخنرانی براساس عرف همیشگی سخنرانی پادشاهان سعودی در چنین مراسم‌هایی، به مسئله فلسطین اشاره کرد و گفت که قضیه فلسطین همچنان اولویت اصلی برای عربستان سعودی است و این کشور در کنار ملت فلسطین برای تحقق آرمان‌های آن‌ها ایستاده است.

او سپس به جنگ یمن اشاره کرد و گفت: عربستان با تمام توان از مردم یمن در مقابل "شورشیانی که مورد حمایت ایران هستند" خواهد ایستاد.

سلمان بن عبدالعزیز سپس ایران را به دخالت در امور کشور‌های منطقه و بی ثبات کردن منطقه متهم کرد و گفت که "از ایران می‌خواهیم به چنین رفتار‌هایی پایان دهد"!

او همچنین از جامعه جهانی خواست تا مانع آنچه که "آشوب‌گری و حمایت از تروریسم" از سوی ایران خواند، بشوند.

پادشاه عربستان در مورد سوریه نیز گفت که این کشور خواهان توقف جنگ در سوریه است و از جامعه جهانی می‌خواهد تا به حل این بحران کمک کنند تا مردم سوریه بتوانند به کشورشان بازگردند.

بن سلمان همچنین روابط با عراق را دوستانه خواند و گفت که به دنبال ارتقای این روابط است.
منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

 • ناشناس

  خانواده دزد و آدمکش سعودی باید بار رو ببندند

 • ناشناس

  با این حرفها معنی حمایت از تروریسم را هم فهمیدیم

 • شیرین صفوی

  کارمون به کجا رسیده که اینا به ما امر و نهی میکنن ای وای ایران من !!!!!

 • ناشناس

  برو بابا دلت خوشه ها
  پدر خود ما ایرانی ها رو هم در اوردن مسیولینمون و هیچ چیزی ثبات نداره تو مملکت اونوقت میگی ثبات منطقه!!!!!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار