گوناگون

تشکر ویژه نتانیاهو از ترامپ و هیلی

تشکر ویژه نتانیاهو از ترامپ و هیلی

پارسینه: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن تشکر از ترامپ و نیکی هیلی به خاطر رای منفی آمریکا به قطعنامه‌ای در محکومیت اشغال جولان سوریه از سوی تل آویو به عربده کشی ادامه داد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از رای منفی آمریکا به قطعنامه سازمان ملل در محکومیت اشغال جولان سوریه از سوی رژیم صهیونیستی استقبال کرد.

وی گفت: از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل به خاطر این رای مهم و عادلانه تشکر می‌کنم!

نتانیاهو مدعی شد: اسرائیل همواره در بلندی‌های جولان خواهد ماند و بلندی‌های جولان در دست ما خواهد ماند.

شایان ذکر است که مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز جمعه با اکثریت آراء قطعنامه‌ای را در محکومیت اشغال بلندی‌های جولان سوریه از سوی رژیم صهیونیستی تصویب کرد.

این قطعنامه با رای موافق ۱۵۱ کشور، ۲ رای مخالف (ایالات متحده آمریکا و رژیم اشغالگر اسرائیل) و ۱۰ رای ممتنع به تصویب رسید.

آمریکا به این قطعنامه رای منفی داد و نخستین بار از رویه خود در این زمینه که رای ممتنع می‌داد، فاصله گرفت.

در جریان آن درگیری شدید لفظی میان بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل با دنی دانون نماینده رژیم صهیونیستی در این سازمان درباره آینده جولان اشغالی در گرفت.

در حالی که نماینده سوریه اعلام کرد که دمشق به هر قیمتی حتی جنگ جولان را بازپس خواهد گرفت، اما نماینده رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم از جولان خارج نخواهد شد.

بشار الجعفری گفت: نماینده اسرائیل از درک پیام تصویب قطعنامه عاجز است. اشتباهات فاحش نشان دهنده عدم درک رژیم اشغالگر است. جولان منطقه‌ای سوری است به هر حال اسرائیل چه بخواهد یا نخواهد به آغوش سوریه بازخواهد گشت. هنگامی که نماینده اسرائیل می‌گوید که اسرائیل ازجولان خارج نمی‌شود باید بداند که اگر به قطعنامه‌های بین المللی گردن ننهد؛ گزینه‌های دیگری گشوده می‌شود که گزینه جنگ است. ما جولان را به شکل مسالمت آمیز یا جنگ پس خواهیم گرفت و این پیام ما به اسرائیل و نماینده آن است.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار