گوناگون

هشدار کم‌سابقه کنگره درباره ضعف ارتش آمریکا

هشدار کم‌سابقه کنگره درباره ضعف ارتش آمریکا

پارسینه: یک پژوهش جدید که به دستور کنگره آمریکا انجام شده، نشان داد قدرت نظامی آمریکا تضعیف شده و نیرو‌های نظامی آن برای مقابله با دشمنان آمادگی ندارند.

مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، گفته آمریکا آماده است برای گرفتن امتیازاتی که ترامپ از چین می‌خواهد، وارد یک جنگ سرد شود. اما یک پژوهش جدید کنگره نشان داد که نیرو‌های دفاعی آمریکا در سطح مقابله با چالش‌های مدرن نیستند.

کمیسیون استراتژی دفاع ملی، بنا به توصیه کنگره آمریکا و با استناد به منابع طبقه‌بندی‌شده و طبقه‌بندی‌نشده، یک گزارش مفصل ۱۶۶ صفحه‌ای در خصوص توانمندی‌های نظامی آمریکا تهیه و منتشر کرده است. در این گزارش هشدار صریحی درباره انحطاط چشمگیر قدرت نظامی بیان شده است.

در ابتدای این گزارش آمده: "امنیت و رفاه ایالات متحده بیش از هر زمان دیگری در چند دهه، در معرض خطر بزرگتری قرار گرفته است. برتری نظامی آمریکا... تا درجه خطرناکی تضعیف شده است. رقبا و دشمنان در جبهه‌ها و حوزه‌های بسیاری ایالات متحده را به چالش می‌کشند. توانایی آمریکا برای دفاع از متحدان، شرکا و منافع حیاتی خودش به طور فزاینده‌ای در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. اگر ملت (کشور آمریکا) فورا برای رفع این شرایط اقدام نکند؛ تبعات، وخیم و پایدار خواهد بود".

در این گزارش هشدار داده شده که آمریکا در یک بحران امنیت ملی قرار گرفت است. خصوصا اگر در یک زمان با بیش از یک نزاع مواجه شود. در ادامه تصریح شده: "ارتش آمریکا در نزاع بعدی‌اش ممکن است به طرز غیرقابل‌قبولی از تلفات بالا و خسارت دارایی‌های بزرگ و اساسی رنج ببرد. در جنگ علیه چین یا روسیه، ممکن است برای پیروزی تلاش کند یا شاید شکست بخورد. اگر ارتش آمریکا مجبور شود به طور همزمان در دو یا چند جبهه بجنگد، ایالات متحده به طور ویژه‌ای در معرض خطر مغلوب شدن قرار دارد".

این هشدار در حالی مطرح می‌شود که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، تنش‌های سیاسی و تجاری و حتی نظامی میان آمریکا و سایر کشورها، مانند چین، روسیه و ایران، بیشتر شده است.
منبع: فرارو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار