گوناگون

سی ان ان از دولت ترامپ شکایت کرد

سی ان ان از دولت ترامپ شکایت کرد

پارسینه: شبکه تلویزیونی سی ان ان روز سه شنبه در اعتراض به لغو مجوز مطبوعاتی «جیم آکوستا» خبرنگار این شبکه در کاخ سفید، علیه دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا شکایت نامه‌ای تنظیم کرد.

سی ان ان با تنظیم این دادخواست معترضانه، از دادگاه تقاضا کرد با صدور حکمی، مجوز ورود خبرنگارش به کاخ سفید، به وی بازگردانده شود.

سی ان ان باصدور بیانیه‌ای اعلام کرد: هر چنداین شکایت نامه مختص سی ان ان و آکوستاست، می‌تواند برای هر کسی اتفاق افتد.

دولت ترامپ هفته گذشته مجوز ورود خبرنگار سی ان ان به کاخ سفید را به دلیل مشاجره لفظی اش با ترامپ در جریان یک کنفرانس خبری لغو کرد.

ترامپ دراین کنفرانس خبری گفت: دیگر نمی‌خواهدچیز بیشتری از آکوستا بشنود، امااین خبرنگار ازتحویل دادن میکروفون خودداری کرد.

آکوستا در این کنفرانس در مورد پرونده دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا سوال کرد، اقدامی که با خشم و عصبانیت ترامپ مواجه شد.

سی ان ان اعلام کرد که لغو مجوز مطبوعاتی خبرنگارش، تخطی از حق آزادی مطبوعات است که در قانون اساسی قید شده است.
در همین حال، فلوید آبرامز کارشناس حقوقی آمریکایی پیشتر گفته بود که سی ان ان باید از ترامپ شکایت کند. این وکیل برجسته آمریکایی با اشاره به تکرار این مساله یادآور شد که اگر سی ان ان شکایت نکند، مورد بعدی این کار را انجام می‌دهد.

ترامپ از زمان روی کار آمدن با خبرنگاران و روزنامه نگاران سر ناسازگاری داشته و رسانه‌های منتقد خود را رسانه‌های جعل کننده اخبار نامیده است.

وی چند روز پیش نیز در آستانه ورود به پاریس برای شرکت در مراسم گرامیداشت یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول، با «ابی فیلیپ» دیگر خبرنگار سی ان ان درگیری لفظی پیدا کرد و سوالات وی را احمقانه خواند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار