گوناگون

جیمز ماتیس : تغییر نظام ایران در دستور کار ما نیست!

جیمز ماتیس : تغییر نظام ایران در دستور کار ما نیست!

پارسینه: جیمز ماتیس مدعی شد گزارش ای بی سی استرالیا در خصوص برنامه آمریکا برای حمله به تأسیسات هسته ای ایران کذب است.

جیمز ماتیس : تغییر نظام ایران در دستور کار ما نیست!

وزارت دفاع آمریکا گزارش شبکه ای‌بی‌سی استرالیا درباره برنامه‌ریزی آمریکا برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را تکذیب کرده است.جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا، گفته است: "نمی‌دانم روزنامه‌نگاران استرالیایی این حرف را از کجا آوردند. مطمئنم هستم که چنین چیزی مد نظر نیست. "

آقای ماتیس گفته است همچنین آمریکا سیاست تغییر رژیم یا فروپاشی را درباره ایران اتخاذ نکرده است. در روز‌های اخیر جنگ لفظی میان مقام‌های عالی ایران و آمریکا تشدید شده است.وزیر دفاع آمریکا در جمع خبرنگاران گفت: تحرکات اخیر دولت آمریکا علیه ایران، اقدامات نظامی آمریکا در خاورمیانه را تغییر نداده است.

او گفت: آنچه آمریکا در مورد ایران دنبال می‌کند، تغییر رفتار حکومت است.ماتیس گفته است آمریکا سیاست تغییر رژیم یا فروپاشی را در قبال ایران اتخاذ نکرده است.

'قصه' ای‌بی‌سی درباره حمله به ایران

شبکه ای‌بی‌سی، بنگاه خبررسانی استرالیا، روز پنجشنبه در گزارشی از قول منابع دولت استرالیا نوشت آمریکا آماده است تا تاسیسات هسته‌ای ایران را بمباران کند.در گزارش ای‌بی‌سی آمده بود که آمریکا حتی تا یک ماه دیگر می‌تواند این عملیات را انجام دهد.اما وزیر دفاع آمریکا گفته است: "بهترین توصیفی که می‌توانم از این گزارش برای شما بکنم این است که یک قصه است. "

او این مطلب را یک روز پس از حضورش در جلسه شورای امنیت ملی آمریکا درباره راه‌های مقابله با ایران بیان کرده است.در سال‌های اخیر بار‌ها در رسانه‌ها درباره برنامه‌ریزی احتمالی آمریکا و اسرائیل برای حمله به اهدافی در ایران، به خصوص تاسیسات هسته‌ای، گزارش‌هایی منتشر شده است.

هرچند به جز تلاش‌هایی در اسرائیل برای آمادگی و برنامه‌ریزی حمله به ایران، در نهایت خبر دیگری تایید نشده است. در اسرائیل نیز دستور‌های آمادگی برای حمله به ایران با مخالفت مقام‌های امنیتی و نظامی اسرائیلی مواجه بوده است.
منبع: BBC

ارسال نظر

 • سبحان شاهمرادی اصولگرا

  تشر حاج قاسم،اشرار را به هزیمت وا داشت

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار