گوناگون

بازداشت سه رئیس سابق اطلاعات کره‌جنوبی

پارسینه: مقام‌های کره جنوبی اعلام کردند سه تن از مقام‌های ارشد سابق سازمان اطلاعات این کشور امروز جمعه به اتهام دادن رشوه چند میلیون دلاری به پارک گئون های، رئیس جمهور سابق و مخلوع این کشور محکوم شدند.

مقام‌های قضایی کره جنوبی اعلام کردند این سه نفر متهم هستند مبلغ ۳.۵ میلیارد وون (۳.۲ میلیارد دلار) به پارک گئون‌های در زمانی که ریاست سازمان اطلاعات ملی کره جنوبی را در فاصله سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ و در زمان ریاست جمهوری وی به عهده داشته‌اند، داده‌اند.

دادگاه مرکزی سئول در بیانیه‌ای اعلام کرد: این در حالیست که آن‌ها پول‌هایی که می‌بایست صرف تخصص این سازمان یعنی جمع‌آوری اطلاعات می‌شده را به پارک گئون‌های رشوه داده‌اند. بر اساس این گزارش از میان این سه رئیس سابق سازمان اطلاعات کره جنوبی دو نفر یعنی لی بیونگ کی و لی بیونگ هو هر یک برای مدت ۳.۵ سال به زندان افتادند. همچنین نفر سوم به نام نام جائه جون نیز به سه سال حبس محکوم شد.

نام پیش از این در ماه مهر نیز به اتهام مانع تراشی بر سر تحقیقات دادستان‌ها در مورد مداخله‌های سازمان کره جنوبی در رقابت‌های ریاست جمهوری ۲۰۱۲ به ۴۲ ماه حبس محکوم شده بود. همچنین دادستان‌های کره جنوبی یک کیفرخواست جدید علیه پارک گئون‌های تنظیم کرده و خواهان ۱۲ سال حبس بیشتر برای او به اتهام دریافت رشوه‌های سازمان اطلاعات شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار