گوناگون

مردم اوکراین از پیوستن کشورشان به ناتو حمایت می‌کنند؟

پارسینه: آخرین نظرسنجی در اوکراین نشان داده که تنها ۴۰% از مردم این کشور خواستار پیوستن به ناتو بوده و ۳۸ درصد معتقدند اوکراین نباید عضو ناتو شود.

اطلاعات بدست آمده از نظرسنجی موسسه بین المللی تحقیقات جامعه شناسی کی‌یف که روز دوشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که کمتر از نیمی از شهروندان اوکراینی، یعنی ۴۵ درصد آن‌ها از عضویت کشورشان در اتحادیه اروپا حمایت می‌کنند و همچنین ۴۱ درصد از سوال شوندگان خواستار عضویت اوکراین در ناتو هستند.

بر اساس این تحقیقات، حدود ۹ درصد از مردم اوکراین معتقدند که این کشور باید به اتحادیه گمرکی بپیوندد و حدود ۳۲ درصد آن‌ها نیز بر این عقیده اند که این کشور نباید خط مشی عضویت در ناتو یا اتحادیه گمرکی را در پیش بگیرد. ضمن اینکه نزدیک به ۳۸ درصد از مردم اوکراین نیز معتقدند که کشورشان نباید به ناتو بپیوندد.

در این نظرسنجی بیش از ۲۰۰۰ نفر از شهروندان اوکراینی در مناطق مختلف خاک این کشور شرکت داشتند.

لازم به یادآوری است، پارلمان اعلای اوکراین در سال ۲۰۱۴ با تغییر دو بند از قانون اساسی این کشور، از وضعیت بی‌طرفی اوکراین صرف‌نظر کرد و در سال ۲۰۱۶ نیز متمم قانون اساسی را به تصویب رساند که بر اساس آن، عضویت در ناتو هدف اصلی سیاست خارجی این کشور مشخص گردید.

"پیتر پروشنکو" رئیس جمهوری اوکراین روز گذشته اعلام کرد که مایل است کشورش تا سال ۲۰۳۰ عضو ناتو شده باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار