گوناگون

کشته شدن ۶۵ نیروی امنیتی در افغانستان در آستانه آتش‌بس

پارسینه: در آستانه آتش‌بس سه روزه عید فطر، مقام‌های محلی افغانستان می‌گویند که در حملات طالبان به پاسگاه‌های نیروهای دولتی در نقاط مختلف این کشور دست‌کم ۶۵ نیرو کشته شدند.

منابع محلی گفته‌اند، در نتیجه این حملات ۲۳ سرباز ارتش در منطقه "شاه ولی کوت" ولایت جنوبی قندهار، ۱۹ سرباز در منطقه "قلعه زال" ولایت شمال شرقی قندوز و ۱۷ نیروی نظامی دیگر در منطقه زاول هرات کشته شدند.

مقام‌های محلی گفته‌اند که در این حملات ده‌ها شبه‌نظامی طالبان نیز کشته شدند. گروه طالبان مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.

این حملات در حالی انجام شد که گروه طالبان به تازگی اعلام کرد که به مناسبت عید فطر سه روز آتش‌بس می‌کند. این گروه گفته است نیروهای خارجی مشمول این آتش‌بس نمی‌شوند.

دولت افغانستان ‌پیش‌تر اعلام کرد که به حمایت از فتوای عالمان دین این کشور و با قبول پیشنهاد آنها برای آتش‌بس، از ۲۷ رمضان تا روز پنجم عید فطر علیه طالبان آتش‌بس می‌کند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در توییتر خود از اعلام آتش‌بس موقتی طالبان استقبال کرد و نوشت: ما از اعلام آتش‌بس سه‌روزه طالبان در آغاز عید استقبال می‌کنیم. این امر پس از تصمیم‌گیری جسورانه دولت افغانستان برای متوقف کردن جنگ برای یک دوره زمانی معین صورت گرفته است.

غنی در پیام ویدئویی به نیروهای امنیتی افغانستان فرمان داد در مدت اعلام شده، حملات تهاجمی‌ علیه طالبان را متوقف کنند.

آتش‌بس دولت افغانستان شامل سایر گروه‌ها در این کشور از جمله داعش و القاعده نمی‌شود.

ژنرال جان نیکلسون، فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان گفته است که نیروهای بین المللی دراین کشور از آتش بس اعلام شده دولت افغانستان پیروی خواهند کرد و در این مدت عملیات خود را علیه داعش در افغانستان تشدید می‌‌کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار