گوناگون

واکنش آمریکا به خروج زودهنگام از سوریه

پارسینه: وزیر دفاع آمریکا در اجلاس وزرای دفاع ائتلاف ناتو روز جمعه گفت که خروج زودهنگام نیرو‌های این کشور از سوریه، «خطای راهبردی» خواهد بود.

«جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا روز جمعه گفت: خروج زودهنگام نیرو‌های این کشور از سوریه، «خطای راهبردی» خواهد بود.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، متیس خاطرنشان کرد خروج این نیرو‌ها بایستی بعد از پیشرفت در تلاش‌های سازمان ملل برای ایجاد صلح در سوریه انجام شود.

وزیر دفاع آمریکا اضافه کرد: «در سوریه، رها کردن عرصه پیش از دستیابی استفان دی‌میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل به موفقیت‌هایی در پیشبرد روند سیاسی ژنو، خطایی راهبردی خواهد بود که دیپلمات‌های ما را تضعیف کرده و به تروریست‌ها فرصت تجدید قوا می‌دهد.»

او با اشاره به عملیات‌های ادعایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا برای مقابله با داعش گفت: «همزمان با نزدیک‌شدن به پایان این عملیات‌ها بایستی از ایجاد خلا قدرت در سوریه که حکومت اسد یا حامیانش بتوانند از آن استفاده کنند، خودداری کرد.»

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا فروردین‌ماه سال جاری اعلام کرده بود قصد دارد «به زودی» نیرو‌های آمریکایی را از سوریه خارج کند.

با وجود این، او بعد از گفتگو و رایزنی با اعضای کمیته امنیت ملی کاخ سفید با ادامه حضور نیرو‌های نظامی آمریکا در سوریه موافقت کرد. وی علی‌رغم این تأکید کرد که حضور این نیرو‌ها موقتی است و او همچنان قصد دارد نظامیانش را از این کشور جنگ‌زده خارج کند.

نظامیان آمریکا بدون موافقت دولت مرکزی سوریه وارد این کشور شده‌اند. بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه بار‌ها گفته نیرو‌های خارجی که بدون اجازه یا دعوت دولت وی وارد سوریه شده‌اند، متجاوزند و بایستی خاک این کشور را ترک کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار