گوناگون

معترضان کانادایی پرچم انگلیس را آتش زدند

پارسینه: معترضان کانادایی روز جمعه به نشانه اعتراض به برگزاری اجلاس گروه هفت در خیابان های کانادا تظاهرات کردند و پرچم برخی کشورهای عضو از جمله انگلیس را آتش زدند.

به نوشته روزنامه انگلیسی سان، قرار است سران آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، ژاپن، ایتالیا، انگلیس و اتحادیه اروپا برای شرکت در اجلاس گروه هفت در کانادا گردهم آیند.

تصاویر منتشر شده معترضانی با صورت‌های پوشیده را در خیابان‌های کبک نشان می‌دهد که پرچم ملی برخی کشور‌های حاضر در این نشست را به آتش کشیدند.

ترزا می‌نخست وزیر انگلیس قرار است با سران همه هفت کشور عضو گروه هفت به استثنای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کانادا مذاکرات رسمی داشته باشد.

رئیس جمهوری آمریکا با رهبران شش کشور دیگر عضو گروه هفت به دلیل اعمال تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم از این کشورها، دچار اختلاف شده است. انتظار نمی‌رود که ترامپ زمان زیادی را در کبک کانادا برای حضور در اجلاس گروه هفت سپری کند.

این در حالی است که نخست وزیر انگلیس احتمالا با رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه اجلاس گروه هفت، مذاکرات غیررسمی خواهد داشت تا از این فرصت برای دفع خطر وقوع جنگ تجاری استفاده کند.

سران انگلیس، کانادا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و ژاپن قرار است در اجلاس گروه هفت نگرانی خود را در مورد اعمال تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم از سوی آمریکا را به ترامپ منتقل کنند.

در همین حال، کمیسیون اروپا تائید کرده که قصد دارد از ماه جولای (تیر ماه) با اعمال تعرفه‌های متقابل بر برخی کالا‌های آمریکایی، اقدام آمریکا در وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم را تلافی کند.

به گزارش ایرنا، ترامپ چندی پیش بر واردات فولاد و آلومینیوم به آمریکا تعرفه وضع کرد و آن‌ها را به ترتیب به ۲۵ و ۱۰ درصد رساند. ترامپ گفته که این تصمیم را در جهت مقابله با «تهدید علیه امنیت ملی» آمریکا اتخاذ کرده است.

این اقدام با اعتراض شدید اتحادیه اروپا و دو همسایه آمریکا یعنی کانادا و مکزیک مواجه شده است. این کشور‌ها در سازمان تجارت جهانی از آمریکا شکایت کرده و متقابلا تعرفه واردات برخی کالا‌ها از آمریکا را افزایش داده اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در گزارشی در همین زمینه نوشت، انتظار می‌رود رئیس جمهوری ایالات متحده با برخورد نه چندان گرم کانادای میزبان و همچنین برخی دیگر از متحدان غربی آمریکا در این نشست روبرو شود.

جی۷، نشست سران هفت کشور صنعتی است. این نشست در سال ۱۹۷۵ باحضور شش کشور، آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا تشکیل شد. بعد‌ها کانادا نیز به این گروه پیوست.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار