گوناگون

بیماری مرموز کارکنان کنسولگری آمریکا در چین

پارسینه: روزنامه نیویورک تایمز نیز گزارش داد وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه دست‌کم دو تن از کارکنانش در چین را که پس از شنیدن صدایی مرموز دچار ناخوشی شده بودند روانه خانه کرده است.

گروهی از دیپلمات‌های ایالات متحده که در کنسولگری شهر گوانگ‌ژو چین دچار بیماری مرموزی شده بودند به آمریکا بازگردانده شدند.

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این افراد را به آن دلیل بازگردانده است که آنان دچار بیماری مرموزی با عوارض شبیه آسیب مغزی شده بودند که شبیه بیماری اخیر کارکنان سفارت آمریکا در کوبا بوده است.

هدر نوئرت‌، سخنگوی این وزارتخانه طی بیانیه‌ای اعلام کرد پس از آنکه یکی از کارکنان کنسولگری آمریکا در شهر گوانگ‌ژو در جنوب چین دچار بیماری ناگهانی شد مسئولان کنسولگری خواستند یک تیم پزشکی کارکنان و خانواده‌های آنان را معاینه کند.

در نتیجه این معاینات تصمیم گرفته شد که برخی از این افراد برای بررسی‌های بیشتر و تشخیص جامع علائم بیماری خود به آمریکا فرستاده شوند. وزارت خارجه آمریکا پیش از به کارکنان خود در چین هشدار داده بود مراقب شنیدن اصوات عجیب باشند.

روزنامه نیویورک تایمز نیز گزارش داد وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه دست‌کم دو تن از کارکنانش در چین را که پس از شنیدن صدایی مرموز دچار ناخوشی شده بودند روانه خانه کرده است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده نیز روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد از ماه گذشته گروهی متشکل از نیروهای چند سازمان این کشور را مستقیما مسئول پاسخگویی به این حوادث ناشناخته مربوط به سلامت کارکنان کرده است.

وی افزود: «منشاء دقیق این آسیب‌هایی که به کارکنان وارد شده روشن نیست و هنوز مشخص نشده است که آیا تمامی این حوادث دلیل یکسانی دارند یا خیر.»

سال گذشته میلادی ۲۴ تن شامل کارکنان سفارت آمریکا در کوبا و اعضای خانواده آنها با علائمی مشابه بیهوشی و آسیب مغزی خفیف روبرو شدند. در پی بروز این بیماری مرموز تنش در روابط ایالات متحده و کوبا موقتا اوج گرفت.

منبع: یورونیوز

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار