گوناگون

داعش چند تروریست اروپایی دارد؟

پارسینه: رئیس یگان هماهنگی مبارزه با تروریسم در فرانسه، آماری را از تعداد تروریست‌های اروپایی گروه داعش ارائه داد.

رئیس یگان هماهنگی مبارزه با تروریسم در فرانسه فاش کرد که حدود ۳ هزار اروپایی از جمله ۷۰۰ فرانسوی به گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه پیوسته‌اند.

"لویک گارنیه" به روزنامه فیگارو گفت: بر اساس گزارشها، تعداد فرانسوی‌ها و یا اتباع فرانسوی عضو داعش حدود ۷۰۰ نفر هستند که حدود ۲۳۲ نفر آنان کشته شده‌اند.

وی تأکید کرد که در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۳۰ هزار خارجی به داعش پیوستند، که این رقم اکنون به ۱۲ هزار نفر کاهش یافته است که از بین آنها ۳ هزار نفر اروپایی هستند.

گارنیه همچنین اذعان کرد: حدود ۲۰۰ نفر که اکنون در فرانسه زندگی می کنند، در سوریه و عراق عضو این گروه بوده و در کنار آن جنگیده بودند.

"جولیان کینگ" کمیسر اروپا در امور امنیت پیشتر در خصوص خطر بازگشت عناصر داعش از موصل به کشورهای عضو اتحادیه اروپا هشدار داده بود.

وبسایت روسیا الیوم خاطرنشان کرد، فرانسه و بلژیک از نخستین کشورهای اروپایی بودند که درباره بازگشت اتباع تروریست خود از عراق و سوریه اظهار نگرانی کردند. پس از این دو کشور، انگلیس نیز از زبان فرمانده نیروی هوایی ارتش اعلام کرد بازگشت جنگجویان به اروپا خطری واقعی است.

بر اساس گزارش‌های امنیتی در اروپا، ۵۰ درصد از اتباع تروریست کشورهای اروپایی که عضو داعش می باشند، هنوز در مناطق بحران و درگیری حضور دارند، و ۳۰ درصد از آنان به اروپا بازگشته اند.
منبع: العالم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار