گوناگون

مونیز: توافق هسته‌ای موثر بوده است

پارسینه: وزیر انرژی آمریکا تاکید کرد: یک سال پس از اجرای برجام، توافق هسته‌ای با ایران همچنان ادامه دارد و امنیت منطقه‌ای و جهانی نیز ارتقا یافته است.

ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا به مناسبت گذشت یک سال از اجرای توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت: پس از گذشت یک سال از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ایران به طور موفقیت‌آمیز گام‌های مرتبط با جمع‌آوری سانتریفیوژها و زیرساخت‌های اضافی خود در سایت فردو را کامل کرده و نشان داده است که این توافق کماکان برنامه هسته ای ایران را محدود می‌کند و اطمینان می‌دهد که این کشور نمی‌تواند به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند و زمان گریز هسته‌ای را دست کم به یک سال افزایش داده است.

براساس گزارش پایگاه اینترنتی وزارت انرژی آمریکا مونیز در ادامه بیانیه خود آورده است: برجام براساس تحلیل‌های فنی قوی از سوی دانشمندان وزارت انرژی از جمله در لابراتوارهای ملی‌مان بنا شده و بر اساس اقدامات راستی آزمایی بی سابقه آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز مورد تایید قرار گرفته است.

وی افزود: اکنون یک سال پس از روز اجرا، توافق هسته‌ای با ایران موثر و کارآمد بوده و منجر به افزایش امنیت منطقه‌ای و جهانی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار