گوناگون

اولاند در پاسخ به ترامپ: اتحادیه اروپا به نصیحت خارجی نیاز ندارد

پارسینه: رئیس‌جمهوری فرانسه تاکید کرد: اتحادیه اروپا به هیچ توصیه‌ خارجی نیاز ندارد که به آنها بگوید این نهاد سیاسی – اقتصادی باید چه کاری انجام دهد.

اظهارات فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه در پاسخ به سخنان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا درباره موضوعاتی از جمله اتحادیه اروپا و ناتو مطرح شده است.

اولاند در مراسم تودیع سفیر آمریکا در پاریس گفت: اروپا همواره آماده است تا همکاری ترانس آتلانتیک را پیگیری کند اما اساس تصمیماتش را بر روی منافع و ارزش‌هایش اتخاذ می‌کند.

او همچنین درواکنش به سخنان ترامپ که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را منسوخ خوانده بود گفت: ناتو تنها زمانی منسوخ می‌شود که تهدیدها هم منسوخ شوند.

ترامپ در مصاحبه‌ با روزنامه آلمانی بیلد و تایمز لندن گفته بود: آینده اتحادیه اروپا در هاله‌ای از ابهام است و اگر مردم انگلیس مجبور به پذیرش مهاجران نمی‌شدند، بریگزیت رخ نمی‌داد.

ترامپ همچنین گفت "ناتو منسوخ شده است چراکه نمی‌تواند اقدامی در برابر رعب و وحشت انجام دهد" و از این مساله گلایه کرد که اعضای بسیاری از این نهاد به وظایف مالی خود عمل نمی‌کنند و سهم منصفانه‌ای پرداخت نمی‌کنند.


منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار