گوناگون

تقدیر رهبر کاتولیک های اتریش از تلاش ایران

پارسینه: رهبر کاتولیک های اتریش، جمهوری اسلامی ایران را یکی از کشورهای مهم و تاثیرگذار در تحولات منطقه و جهان برشمرد و از تلاش های ایران در بازگرداندن صلح و آرامش به منطقه تقدیر کرد.


کاردینال شونبورن روز شنبه در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در وین با وی، ضمن تشریح نقطه نظرات و ارزیابی خود از شرایط جهان امروز به یادآوری سفر سال 2001 خود به تهران پرداخت و با ارزیابی مثبت دیدارها و گفتگوهای خود با شخصیت های سیاسی و اندیشمندان و عالمان دینی کشورمان از تداوم این تعاملات و گفتگوها استقبال و ابراز خرسندی نمود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز این در دیدار با کاردینال کریستف شونبورن رهبر کاتولیک های اتریش و یکی از چهره های برجسته جهان مسیحیت، گفتگو و مفاهمه را کلید واژه مهم تاریخ روابط ایران و اتریش برشمرد.

عبادالله مولایی روز شنبه ضمن اشاره به نقش ارزنده و موثر کاردینال شونبورن در دیالوگ دینی و فرهنگی بین علما و اندیشمندان دو کشور افزود : خوشبختانه هفتمین دور این گفتگوها در شهریور ماه 1396 در تهران برگزار خواهد شد.
سفیر کشورمان در ادامه با ارائه تحلیلی از شرایط جاری سیاست جهانی، دیدگاه ها و سیاست های راهبردی جمهوری اسلامی ایران را در قبال بحران ها، تحولات و اوضاع منطقه ای و بین المللی تشریح کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار