گوناگون

احتمال حضور تیم ترامپ در کنار ایران در مذاکرات آستانه

پارسینه: یک روزنامه آمریکایی از دعوت تیم ترامپ به مذاکرات روسیه درباره بحران سوریه که ایران نیز در آن حضور خواهد داشت خبر داد.


روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع ناشناس اعلام کرد که تیم انتقالی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا به مذاکرات مسکو درباره بحران سوریه دعوت شده است.

طبق برنامه مذاکرات در آستانه، پایتخت قزاقستان در اواخر ماه جاری و با حضور روسیه، سوریه ، ترکیه و ایران برگزار خواهد شد.

به گفته این روزنامه آمریکایی که به نقل از یکی از مقامات تیرم انتقالی ترامپ که نخواست نامش فاش شود " در تماس تلفنی سرگئی کیسلیاک، سفیر روسیه در واشنگتن به مایکل تی فلین، مشاور امنیت ملی ترامپ این دعوت صورت گرفت.

به گزارش واشنگتن پست، درصورتی که این دعوت مورد قبول طرف آمریکایی قرار گیرد به معنی افزایش همکاری آمریکا-روسیه خواهد بود که ترامپ و پوتین در دولت آتی آمریکا آن را پیش‌بینی کرده بودند.

این روزنامه آمریکایی همچنین در ادامه افزود که دولت فعلی باراک اوباما از مذاکرات آستانه محروم شده است.

این مقام ناشناس آمریکایی اعلام کرد: در جریان تماس تلفنی هیچ تصمیمی گرفته نشد و من در حال حاضر اطلاعات دیگری درمورد حضور آمریکا ندارم.

این درحالی است که وزارت خارجه آمریکا روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که واشنگتن هنوز دعوتنامه رسمی برای شرکت در مذاکرات آستانه درباره سوریه را دریافت نکرده است.

ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز تاکید کرده است که روز 23 ژانویه (دوشنبه چهارم بهمن ماه) زمان برگزاری مذاکرات سوریه در آستانه قزاقستان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار