گوناگون

ایران محکوم به پرداخت غرامت به آمریکا شد

پارسینه: یک دادگاه در واشنگتن در پرونده شکایت یک خانواده آمریکایی-اسرائیلی حکم داده که ایران و سوریه به دلیل حمایت از حماس، باید حدود ۲۰۰ میلیون دلار غرامت بپردازند.

در ادامه صدور احکام ضد ایرانی در دادگاه‌های آمریکایی، دادگاهی در واشنگتن حکم به پرداخت غرامت حدود ۲۰۰ میلیون دلار تهران و دمشق داده است.
چندی قبل خانواده «خیا زیسل برائون» کودک آمریکایی-اسرائیلی که در سال ۲۰۱۴ در عملیات یک فلسطینی در قدس اشغالی کشته شد،‌ پرونده شکایتشان را به دادگاهی در واشنگتن دی سی ارجاع دادند.

به گزارش جروزالم پست، روز سه شنبه حکم دادگاه پایتخت آمریکا در این پرونده صادر شد و قاضی آمریکایی به خاطر حمایت ایران و سوریه از حماس، حکم به پرداخت غرامت ۱۷۸۵۰۰۰۰۰ دلاری از سوی تهران و دمشق به خانواده این اسرائیلی-آمریکایی داده است.
گروه صهیونیستی به نام «شورات دابین» به نمایندگی از خانواده این آمریکایی-اسرائیلی،‌ وکالت پرونده را در واشنگتن برعهده داشته‌اند.

صدور این حکم در دادگاه واشنگتن، تازه‌ترین مورد از احکام دادگاه‌های آمریکایی علیه ایران محسوب می‌شود؛ احکامی که پیش از این با استناد به ادعاهای واهی بر پرداخت غرامت تاکید کرده‌اند.
منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار