گوناگون

تمجید ترامپ از دو غول خودروسازی آمریکا

پارسینه: رییس جمهور منتخب آمریکا از شرکت‌های فورد و فیات-کرایسلر به دلیل سرمایه‌گذاری در آمریکا تمجید کرد.

دونالد ترامپ - رییس جمهور منتخب آمریکا - امروز (دوشنبه) از شرکت‌های خودروسازی فورد و شرکت فیات - کرایسلر به دلیل سرمایه‌گذاری در آمریکا تمجید کرد. ترامپ پیش‌تر در کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از این دو شرکت به دلیل سرمایه‌گذاری در مکزیک انتقاد کرده بود.

شرکت خودروسازی فورد هفته پیش اعلام کرد از سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری در مکزیک منصرف شده است و به جای آن در ۴ سال آینده ۷۰۰ میلیون دلار در کارخانه ایالت میشیگان خود سرمایه‌گذاری خواهد کرد. در همین حال، شرکت خودروسازی فیات - کرایسلر دیروز (یکشنبه) اعلام کرد برای ساخت خط تولید جدید ماشین‌های شاسی بلند و وانت در کارخانه‌های ایالت‌های اوهایو و میشیگان، یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این شرکت همچنین از ایجاد دو هزار شغل جدید خبر داد.

ترامپ در حساب توییتر خود درباره اقدام دو شرکت آمریکایی نوشت: "سرانجام این اتفاق رخ داد. شرکت خودروسازی فیات - کرایسلر از سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری در کارخانه‌های میشیگان و اوهایو و ایجاد دو هزار فرصت شغلی جدید خبر داد. شرکت فورد نیز هفته گذشته اعلام کرد به جای سرمایه گذاری میلیارد دلاری در مکزیک، کارخانه خود در ایالت میشیگان را گسترش خواهد داد. فورد و فیات- کرایسلر، تشکر!"

با این وجود، هر دو غول خودروسازی آمریکا اعلام کردند تصمیم به سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا را به دلایل کسب و کار خود گرفته‌اند و این تصمیم بخاطر فشار از سوی رییس جمهور جدید آمریکا نبوده است. با این حال، ترامپ به دنبال بهبود ایجاد کسب و کار در داخل خاک آمریکا از این دو شرکت تمجید کرد.

دونالد ترامپ که به صورت رسمی از ۲۰ ژانویه (اول بهمن ماه) سکان ریاست جمهوری آمریکا را برعهده می‌گیرد، هفته گذشته نیز از شرکت خودروسازی تویوتا به دلیل جابه‌جایی کارخانه تولید خودرو "کرولا" از کانادا به مکزیک به شدت انتقاد کرد. با این وجود، شرکت تویوتا اعلام کرد این جابه جایی تاثیری در استخدام نیروی کارش در آمریکا ندارد.
منبع: Reutersرویترز

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار