گوناگون

درخواست سناتورهای جمهوریخواه از ترامپ

پارسینه: ۲ سناتور ارشد جمهوریخواه از رئیس جمهور منتخب آمریکا خواستند تا در پاسخ به گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا، روسیه را مجازات کند.


در حالی که نهادهای اطلاعاتی آمریکا در گزارشی اعلام کرده‌اند که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه شخصا دستور حملات سایبری و هکری با هدف نفوذ بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را صادر کرده است، ۲ سناتور ارشد جمهوریخواه از دونالد ترامپ خواستند تا روسیه را مجازات کند.

لیندسی گراهام و جان مک کین ۲ سناتور جمهوریخواه در گفتگو با شبکه ان بی سی گفتند: شواهد در این باره فراگیر است که روسیه قصد نفوذ بر انتخابات را داشته، مساله‌ای که ترامپ بارها رد کرده است.

گراهام در این باره گفت: دونالد ترامپ چند هفته دیگر، مدافع جهان آزاد و دموکراسی خواهد بود. شما باید به همه مردم آمریکا اجازه بدهید تا بدانند شما می خواهید روسیه را به خاطر تلاش برای دخالت، مجازات کنید و مسکو هزینه آن را بپردازد.

هر ۲ سناتور اعلام کردند که هنوز مطمئن نیستند که آیا از رکس تیلرسون گزینه مورد نظر ترامپ برای احراز پست وزیر خارجه آمریکا حمایت خواهند کرد یا نه.

کمیته روابط خارجی سنا قرار است روز چهارشنبه نشست استماعی را برای بررسی صلاحیت تیلرسون برگزار کند.مک کین نیز گفت: من از ادامه تحقیقات درباره حملات هکری حمایت می کنم.

روز جمعه جامعه اطلاعاتی آمریکا با انتشار گزارشی اعلام کرد که اطمینان زیادی نسبت به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا دارد. این گزارش بر اساس منابع مختلف در خصوص فعالیت های روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تهیه و تنظیم شده است.

رینس پریبوس رئیس کارکنان کاخ سفید در دولت ترامپ و رئیس سابق کمیته ملی حزب جمهوریخواه یکشنبه تاکید کرد: ترامپ گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا در خصوص دخالت روسیه در حملات سایبری با هدف اختلال در انتخابات ریاست جمهوری را پذیرفته و ممکن است اقداماتی را در واکنش به این مساله انجام دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: ترامپ فهمیده است که مسکو عامل اصلی نفوذ و حملات سایبری به سازمان های حزب دموکرات بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار