گوناگون

فورد در برابر تهدید ترامپ تسلیم شد

پارسینه: شرکت خودروسازی فورد آمریکا اعلام کرد برنامه ایجاد کارخانه جدید خودروسازی در مکزیک را لغو می کند. این اقدام در واکنش به خواست ترامپ انجام شد.


دونالد ترامپ رییس منتخب ایالات متحده امریکا شرکت خودروسازی "جنرال موتورز" تهدید کرده بود در صورتی که ایجاد کارخانه جدید در مکزیک را لغو نکند و خودروسازی را به داخل امریکا برنگرداند مالیات های سنگین علیه شرکت اعمال خواهد کرد.

فورد همچنین اعلام کرد ۷۰۰ شغل جدید در کارخانه اش در میشیگان آمریکا ایجاد شده است. ترامپ به هنگام تبلیغات انتخاباتی، وعده اشتغالزایی و جلوگیری از خروج کارخانه ها از امریکا را داده بود.

شرکت ها برای کاهش هزینه ها به ویژه دستمزد، به تولید در خارج از امریکا می پردازند. فورد در چندی قبل از سرمایه گذاری ۱.۶ میلیارد دلاری برای ایجاد کارخانه خودروسازی در مکزیک خبر داده بود.

ترامپ قبل از این شرکت جنرال موتورز را تهدید کرده بود به دلیل ساخت خودروهای شورلت کروز در مکزیک با مالیات های بسیار سنگین روبه رو خواهد شد.

ترامپ در توییترش خطاب به جنرال موتورز نوشته بود شورلت کذوز را در امریکا تولید کنید یا اینکه با مالیات های سنگین رو به رو می شوید. این اقدام می تواند هزینه های شرکت های امریکایی را افزایش دهد و انها را در رقابت با طرف های خارجی آسیب پذیر کند.

خودروسازی فورد، هم‌اکنون دومین تولیدکننده خودرو در ایالات متحده آمریکا و از پایان سال مالی ۲۰۱۱ به‌عنوان پنجمین خودروساز بزرگ جهان محسوب می‌شود.

براساس متن منتشرشده در ویکی پدیا، این شرکت در سال ۲۰۱۰ در فهرست فرچون ۵۰۰ در جایگاه هشتمین شرکت بزرگ در ایالات متحده شناخته شد.در حال حاضر شمار کارکنان شرکت فورد بیش از ۲۱۳ هزار نفر اعلام شده، که در ۹۰ کارخانه این شرکت در سراسر جهان، فعالیت می‌کنند.

خانواده فورد هم‌اکنون ۲٪ درصد از سهام شرکت فورد را در اختیار خود دارند.

منبع: عصر ایران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار