گوناگون

آمریکا به لهستان نیرو می‌فرستد

پارسینه: وزیر دفاع لهستان روز چهارشنبه گفت: 'نیروهای بازدارنده آمریکا' از هفته نخستِ سال نوی میلادی به‌ تدریج به این کشور خواهند آمد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس از ورشو نوشت، 'آنتونی ماچِرِویچ' این خبر را پس از گفت و گو با فرمانده نیروهای زمینی آمریکا در قاره اروپا اعلام کرد.

وزیر دفاع لهستان افزود: 'بسیار خرسندم که ایالات متحده (آمریکا) تصمیم گرفته است نیروهایش را زودتر اعزام کند.'

ژنرال 'بن هاجز' فرمانده نیروهای زمینی آمریکا در قاره اروپا نیز پس از دیدار با ماچِرِویچ گفت نیروهای تحت امر او روز ششم ژانویه (۱۷ دی) به بندر برمن‌هافن در آلمان وارد خواهند شد و بی‌وقفه از آنجا به لهستان و دیگر کشورهای حوزه دریای بالتیک اعزام می‌شوند.

وی درباره شمارِ نفراتِ اعزامی گفت: نیروها شامل یک 'تیپ زرهی' است که پیشاپیش از مقر خود در 'فورت کارسون' واقع در ایالت کلورادوی آمریکا به سوی اروپا عازم شده‌اند.

لهستان و کشورهای حوزه دریای بالتیک از آنچه 'افزایش حضور نظامی روسیه در منطقه' می‌دانند، ابراز نگرانی کرده‌ و از ناتو کمک خواسته‌اند.

پیش از این، انتظار می‌رفت نیروهای آمریکایی اواخر ژانویه به منطقه بیایند.

روابط مسکو و ناتو از زمان جدایی شبه جزیره کریمه از اوکراین و الحاق آن به روسیه در سال ۲۰۱۴ به سردی گرایید. اروپا روسیه را متهم کرده است که در شورش جدایی‌خواهان مسلح و روس‌تبار در شرق اوکراین نیز نقش دارد.
منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار