گوناگون

کاخ سفید حملات تروریستی استانبول را محکوم کرد

پارسینه: ند پرایس سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا حملات تروریستی در نزدیکی یک استادیوم فوتبال در استانبول را محکوم می کند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز یکشنبه با انتشار بیانیه ای در واکنش به ۲ انفجار شنبه شب در شهر استانبول تاکید کرد: این حادثه یک حمله تروریستی بوده و با هدف کشتار حداکثر تعداد افراد صورت گرفته است.

وی در ادامه تصریح کرد: ما شاهد چهره زشت و وقیح تروریسم بودیم. این مساله روشن است که هدف از این حمله تروریستی، دستیابی به بیشترین تعداد تلفات بوده است. متاسفانه این حادثه با کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم همراه شده است.

وزارت کشور ترکیه اعلام کرد که شمار تلفات دو انفجار در استانبول به دست‌کم ۲۹ کشته و بیش از ۱۶۶ زخمی افزایش یافته است.

سلیمان صویلو وزیر کشور ترکیه اعلام کرد که در پی دو انفجار در ساعات پایانی شنبه شب، دست‌کم ۲۹ تن از حمله ۲۷ نیروی پلیس کشته و بیش از ۱۶۶ تن دیگر زخمی شدند.

انفجارها در نزدیکی استادیوم «ودافون» در «بشیکتاش»، پس از پایان یک بازی فوتبال رخ داده‌ است.وزیر کشور ترکیه تصریح کرد، یک خودروی بمب‌گذاری‌شده، که «ماموران پلیس را هدف قرار داده بود» در بیرون ورزشگاه منفجر شده ‌است.

مقام‌های ترکیه، انفجارها را «حملات تروریستی» توصیف کرده‌اند. «احمد ارسلان» وزیر حمل و نقل ترکیه، در صفحه کاربری خود در «توییتر» نوشت: «انفجاری که در خارج از استادیوم به‌وقوع پیوست، تروریستی بود.»

رئیس‌جمهور ترکیه گفت: اسم گروهی، که این انفجارها را صورت داده است، اهمیتی ندارد... همگان باید مطمئن باشند که ما به شکست دادن این گروه‌های تروریستی و کسانی که پشت آنها ایستاده‌اند، ادامه خواهیم داد.

کاخ سفید حملات تروریستی استانبول را محکوم کرد

ند پرایس سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا حملات تروریستی در نزدیکی یک استادیوم فوتبال در استانبول را محکوم می کند و حمایت خود را از ترکیه در مقابله علیه تروریسم اعلام می نماید.

وی تصریح کرد: ما با خانواده ها و بستگان قربانیان این حملات ابراز همدردی می کنیم و همین طور با همه مردم ترکیه. آمریکا در کنار ترکیه برای مقابله با تروریست ها ایستاده است، کسانی که تهدید بزرگی برای هر دو کشور و صلح و ثبات بین المللی به شمار می رود.

در تابستان گذشته در حملات و انفجاری در فرودگاه استانبول، که مقام‌های ترکیه گفتند توسط داعش انجام شده، ۴۵ نفر جان باختند و صدها تن دیگر زخمی شدند. حدود دو ماه پیش نیز ده‌ها نفر در پی دو انفجار در آنکارا کشته شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار