گوناگون

اردوغان تمامی دارایی‌های ارزی خود را به لیر تبدیل کرد

پارسینه: رئیس‌جمهور ترکیه به منظور حمایت از واحد پول این کشور، ارزهای شخصی خود را به «لیر» تبدیل کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه، ‏به منظور حمایت از «لیر» واحد پول این کشور، در اقدامی نمادین ارزهای شخصی خود را به پول ملی کشور تبدیل کرد.

سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه امروز اعلام کرد رئیس جمهور برای اینکه از پول ملی کشور حمایت کند همه دارایی های ارزی خود را به لیر ترکیه تبدیل کرد.

ارزش لیر ترکیه به شدت کاهش یافته است. لیر ترکیه ماه نوامبر امسال بیش از ۱۰ درصد از ارزش خود را از دست داد.

اردوغان در همین راستا، از هموطنان خود خواست برای حمایت از پول ملی کشور ارزهای خود را به لیر ترکیه تبدیل کنند.

«ابراهیم کالین»، سخنگوی اردوغان، دراین باره گفت اردوغان درهمان روزی که از مردم خواست دارایی های ارزی خود را به لیر ترک تبدیل کنند خودش همه دارایی های ارزی خود را به لیر ترک تبدیل کرد.

بر اساس این گزارش از زمانی که اردوغان این درخواست را از مردم مطرح کرد موجی از وطن پرستی در کل کشور گسترش یافته است به طوری که هزاران نفر از مردم این کشور برای تبدیل ارزهای خود به لیره ترک به صرافی هجوم آورده اند.

اما کارشناسان مسائل اقتصادی و مالی در ترکیه می گویند با این گونه اقدامات لیر ترکیه نمی تواند تقویت شود زیرا علت ضعیف شدن لیر ترک قبل از هر چیز بی ثباتی های سیاسی، نا امنی و رشد اقتصادی پایین این کشور است.

«بینالی ییلدریم»، نخست وزیر ترکیه، نیز از اجرای اقداماتی برای حمایت از لیر ترک خبر داد. از جمله این اقدامات اینکه هیچکدام از قراردادهای دولتی نباید با ارزهای خارجی صورت گیرد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار