گوناگون

درآمدهای سازمان هواشناسی کشور «اختصاصی» شد

درآمدهای سازمان هواشناسی کشور «اختصاصی» شد

رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: با مساعدت و حمایت‌های دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی، بخشی از درآمدهای سازمان هواشناسی کشور «اختصاصی» شد.

به گزارش ایسنا، سحر تاج‌بخش مسلمان اظهار کرد: بخشی از درآمدهای سازمان با حمایت‌های وزیر راه و شهرسازی و پیگیری‌های مداوم و مستمر سازمان در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ اختصاصی شد.

وی افزود: حمایت‌های دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی در تحقق این خواسته بحق سازمان هواشناسی نقش کلیدی  داشته است.

رئیس سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: پیش از این، همه درآمدهای سازمان هواشناسی کشور «عمومی» بود و تنها بخشی از آن به سازمان بر می‌گشت اما امسال بخشی از درآمدهای این سازمان اختصاصی شده است.

وی با بیان اینکه عمده درآمدهای سازمان از محل ارائه داده، اطلاعات و خدمات به حوزه‌های مختلف عملیاتی کشور تامین می‌شود، خاطر نشان کرد: با این همه، همچنان بخشی از درآمدهای سازمان عمومی است.

تاج بخش مسلمان اضافه کرد: در برخی سال های میانی دهه ۹۰ میزان جذب اعتبارات عمومی سازمان صفر بود اما در چهار- پنج سال اخیر هیچگاه این شرایط تکرار نشده است.

وی با بیان اینکه تامین بسیاری از تجهیزات هواشناسی معمولا به صورت ارزی انجام می‌شود، گفت: علیرغم افزایش اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سازمان در سال ۱۴۰۳، همچنان نیازمند جهش جدی اعتبارات سازمان برای تامین بهینه تجهیزات در سطح رقابتی منطقه هستیم و شرایط فعلی کفایت اهداف منطقه‌ای را نمی‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، رئیس سازمان هواشناسی کشور افزود: شرایط تغییر اقلیم و افزایش رخدادهای شدید آب و هوایی از یک سو و کمبودهای بلندمدت توسعه شبکه ایستگاه‌های هواشناسی از سوی دیگر سبب شده تا تقویت و به روز رسانی زیرساخت‌های هواشناسی بیش از پیش در دستور کار باشد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار