گوناگون

تب دانگی در حال شیوع است

تب دانگی در حال شیوع است

وزیر بهداشت گفت: امروز متاسفانه تب دانگی شیوع پیدا کرده و در کشور امارات بسیار شایع است.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، عین اللهی، وزیر بهداشت در نشست خبری سخنگوی دولت با حضور وزرای کار و بهداشت گفت: امروز متاسفانه تب دانگی شیوع پیدا کرده و در کشور امارات بسیار شایع است.

وی ادامه داد: تا امروز ۸۰ بیمار شناسایی کردیم که عمدتا مسافرت خارج از کشور به خصوص به کشور امارات داشتند.

عین اللهی گفت: تا امروز ۱۷ هزار تخت بیمارستانی تجهیز و افتتاح شده است. اگر ۱۵۰ هزار تخت برای قبل و بعد از انقلاب بود، تا امروز ۱۵ درصد به تخت‌های بخش دولتی و دانشگاهی اضافه شده است.

وی افزود: قول داده بودیم که در ماه هزار تخت اضافه کنیم هزار تا از شهادت رئیس جمهور تا امروز اضافه کردیم و هزار تای دیگر شنبه توسط سرپرست ریاست جمهوری در کل کشور افتتاح می‌شود.

عین اللهی گفت: تا پایان دولت ۱۸ هزار تخت بیمارستانی را افتتاح را انجام خواهیم داد. تخت بیمارستانی فقط تخت نیست و امکانات اتاق عمل و ونتیلاتور و ... را هم شامل می‌شود.

وی ادامه داد: رئیس جمهور شهید رئیس جمهور سلامت دوست بودند و شخصا ۵ بیمارستان را افتتاح کردند.

عین اللهی گفت: در روز میلاد امام زمان (عج) بیمارستان حضرت مهدی را افتتاح کردند. روز غدیر هم بیمارستان غدیر افتتاح شد. در شهرستان فردیس ۷۰۰ هزار جمعیت داشت که یک تخت بیمارستان نداشت و بیمارستان شهید سلیمانی افتتاح شد.

وزیر بهداشت اضافه کرد: بیمارستان شهریار بعد از ۳۴ سال به دست رئیس جمهور افتتاح شد و بیمارستان حکیم بیمارستان خیر ساز بود که در جنوب تهران آقای رئیس جمهور افتتاح کردند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار