گوناگون

هشدار هواشناسی به تهرانی ها؛ از رودخانه‌ها فاصله بگیرید

هشدار هواشناسی به تهرانی ها؛ از رودخانه‌ها فاصله بگیرید

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر تشدید ناپایداری‌های سامانه بارشی نسبت به احتمال وقوع سیلاب در ارتفاعات شمالی استان هشدار داد و گفت: مردم و گردشگران ضمن اجتناب از صعود به ارتفاعات از رودخانه های فصلی فاصله بگیرند.

پارسینه: حامد یزدی مهر روز چهارشنبه از پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید باران و خطر وقوع سیلاب در ارتفاعات شمالی استان تهران، خبر داد.

وی با بیان اینکه منطقه اثر مخاطره، دامنه و ارتفاعات شمالی استان تهران، به ویژه ارتفاعات پایتخت و امام زاده داوود (ع)، شمیرانات، پردیس، دماوند و فیروزکوه، آبعلی، لواسان و میگون پیش بینی شده است، افزود: توصیه اکید مدیریت بحران به شهروندان و گردشگران این است که از ۱۶ تا ۱۷ خرداد از اتراق و تردد کنار رودخانه‌ها، رود دره‌ها و مسیل‌ها به طور جدی اجتناب کنند.

یزدی مهر در خصوص آب گرفتگی معابر و لغزندگی محورها و خطر ریزش سنگ، استحکام سازه های موقت نیز هشدار داد و اضافه کرد: از مردم می‌خواهیم در این ایام و در صورت عدم ضرورت از سفر به محورهای کوهستانی خودداری کنند.

وی در خصوص عدم صعود به ارتفاعات استان تهران نیز هشدار داد و یادآور شد: طبق اعلام هواشناسی بروز مخاطرات بارش باران، گاهی رگبار شدید، رعد و برق و بارش تگرگ و باد شدید محتمل است لذا از مردم، گردشگران و کوهنوردان می‌خواهیم به هیچ عنوان به ارتفاعات نروند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ضمن تاکید بر لایروبی کانال ها و آب روها به پاکسازی دهانه پل‌ها نیز اشاره کرد و گفت: هشدار نارنجی هواشناسی جهت آماده باش دستگاه‌های اجرایی و امدادی ابلاغ شده و مدیریت بحران نیز در آماده باش کامل خواهد بود.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار