گوناگون

آخرین جزئیات از سیل مشهد و تداوم عملیات جست و جوی مفقودین + فیلم

آخرین جزئیات از سیل مشهد و تداوم عملیات جست و جوی مفقودین + فیلم

بارندگی روز چهارشنبه (26 اردیبهشت) در استان خراسان سبب تشکیل ستاد بحران شده است.

به گزارش پارسینه و به نقل از چند ثانیه؛ آخرین آمار جانباختگان سیل مشهدتا کنون ۷ فوتی تا ساعت ۲۲ امشب بوده است.

ویدیوی دیگر از لحظات نفس‌گیر جست‌وجو مفقودین احتمالی در زیر پل میدان انقلاب مشهد را مشاهده میفرمایید.

هم اکنون؛ ادامه عملیات غواصان آتش‌نشانی برای یافتن مفقودان احتمالی در سیلاب پل انقلاب مشهد:

 تداوم جست وجو مفقودین احتمالی میدان انقلاب مشهد:

به نقل از همشهری آنلاین، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور با تایید این خبر به همشهری می گوید: «ستاد بحران تشکیل شده است. سازمان امداد و نجات هلال احمر با مدیریت بحران کشور کاملا ارتباط تنگاتنگی دارد. چنانکه هر 30 دقیقه یک بار وضعیت استان خراسان رضوی را با هم مرور می کنیم.»

بابک محمودی عنوان می کند: «دامنه حادثه گسترده است، اما نه به این معنا که کل استان خراسان رضوی را فرا گرفته است. در واقع، ناگهان یک نقطه از این استان دچار بحران می شود.»‌

تاکید مخبر بر بسیج همه‌جانبه امکانات برای کمک به سیل‌زدگان مشهد

به گزارش ایرنا، معاون اول رئیس‌جمهور در پی وقوع سیل در مشهد و خراسان رضوی، در تماس تلفنی با استاندار این استان، آخرین وضعیت این حادثه را بررسی و بر بسیج همه جانبه امکانات و نیز دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان برای کمک به آسیب دیدگان تاکید کرد.

محمد مخبر عصر چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت در این ارتباط تلفنی با اشاره به سیل شهر مشهد، فریمان و چند شهرستان دیگر خراسان رضوی، ضمن اظهار تاسف از جان باختن تنی چند از هموطنان، ارزیابی دقیق مناطق سیل‌زده و بسیج امکانات لازم جهت امدادرسانی و اسکان اضطراری برخی حادثه دیدگان را ضروری دانست و از مسئولان اجرایی استان خواست نیازهای ضروری جهت پشتیبانی و رفع کمبودهای احتمالی را هرچه زودتر گزارش کنند.

وی با توجه به پیش بینی های جدید برای بارش در روزهای آینده، آمادگی همه دستگاه های اجرایی و امدادی شهر مشهد و سایر شهرستان های خراسان رضوی را خواستار شد و بر اطلاع رسانی به موقع به برخی روستاهای در معرض خطر و پیشگیری از هرگونه تلفات جانی دیگر تاکید کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین ارزیابی سریع خسارات به ابنیه شهری و اموال شخصی شهروندان را پس از بازگشت به حالت عادی ضروری دانست تا هیات دولت جهت جبران خسارات وارده به زیرساخت ها و اموال مردم اعتبارات لازم را تصویب کند.

در این تماس یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی نیز از وضعیت ۴۸ ساعته اخیر و شرایط وقوع سیل در مشهد و چند شهرستان دیگر گزارشی ارائه و از آمادگی همه جانبه استان برای حوادث مشابه خبر داد.

به گزارش ایرنا، وقوع سیل در مشهد و خراسان رضوی افزون خسارت مادی سبب جان باختن پنج نفر از هموطنان شده و 12 نفر نیز مفقود شده اند.

 

 

ارسال نظر

 • خلیج فارس

  آبراه و مسیلهای ورودی سیل و آب را نبندید ، سیل در شهر ، پرکردن و بستن آبراه و تبدیل آن به زمین مسکونی هست . متاسفانه نه شهرداری و نه هیچ ارگانی پاسخ گو نیست . وجود آبراه در شهرها و روستاها ......‌برای مسیر اب هست .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار