گوناگون

درخواست ویژه وزیر علوم از استعدادهای درخشانی که به خارج از کشور رفتند

درخواست ویژه وزیر علوم از استعدادهای درخشانی که به خارج از کشور رفتند

وزیر علوم از طرح امریه دکتری برای استعدادها خبر داد و اظهار کرد: در این طرح پژوهش‌های دکتری استعدادهای درخشان برای نیروهای مسلح به عنوان خدمت سربازی لحاظ می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آئین تجلیل از برگزیدگان دوره‌های بیست و هفتمین و بیست و هشتمین المپیاد علمی دانشجویی کشور که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، گفت: انسان سه پدر و مادر دارد که باید قدرشان را بدانیم زیرا خیلی زود دیر می‌شود. پدر و مادری که او را به دنیا می‌آورند، پدر و مادری که او را می‌آموزند و پدر و مادری که به او همسر می‌دهند؛ هر فرد باید از این پدر و مادرها تقدیر کند و به همین دلیل من از شما برگزیدگان المپیاد می خواهم که ایستاده خانواده‌های خود را تشویق کنید.

وزیر علوم از طرح امریه دکتری برای استعدادها خبر داد و اظهار کرد: در این طرح، پژوهش‌های دکتری برای نیروهای مسلح به عنوان خدمت سربازی لحاظ می شود.

وی با در خواست از استعدادهای درخشان کشور به منظور تلاش برای آبادانی کشور عنوان کرد: حتی اگر به خارج از کشور هم رفتید بازگردید و برای کشور تلاش کنید، بسیاری از افراد حتی سرمایه های خود را آورده اند و دین خود را به کشور ادا کردند.

وزیر علوم تاکید کرد: دانشمندان نباید محدود به جغرافیا باشند، کل نوابغ متعلق به جامعه بشری هستند اما کشور عزیز ما که شما را رشد می دهد انتظار دارد که اثربخشی شما را هم ببیند.

زلفی گل عنوان کرد: شما سرمایه های کشور هستید که ما قدردان شما و خانواده های محترمتان هستیم، جایزه ای هم که به شما دادیم فقط در حد یک هدیه بوده است.

وی افزود: سازمان سنجش از درآمد دولتی استفاده نمی کند بنابراین شأن شما بسیار بالاتر از جایزه ای است که به شما داده‌اند و این مسأله نباید جسارتی به شأن شما عزیزان باشد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار