گوناگون

خالی کردن حساب سالمندان در پای عابربانک

خالی کردن حساب سالمندان در پای عابربانک

سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری زنی که با فریب افراد سالخورده، اقدام به سرقت از کارت‌های بانکی آنان کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ حسین مافی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت چند نفر از شهروندان از یک زن جوان مبنی بر کلاهبرداری به شیوه فریب دادن افراد سالخورده و برداشت مبالغ از کارت عابر بانک آن‌ها در محدوده حوزه استحفاظی کلانتری ۱۶۰ خزانه، شناسایی و دستگیری این زن در دستورکار ماموران پلیس قرار گرفت. در جریان اظهارات شکات مشخص شد که این زن با مهربان نشان دادن خود به افراد سالخورده در پای عابربانک نزدیک شده و با این عنوان که قصد کمک به آنان در برداشت وجه نقد را دارد، مبالغی را از کارت آنان برداشت کرده و به حسابی دیگر انتقال داده است.

سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به اقدامات ماموران برای دستگیری این زن، گفت: ماموران پس از بررسی محل  سرقت و بازبینی دوربین‌های مداربسته،   هویت سارق که را که زنی حدودا ۴۵ ساله بود، مورد شناسایی قرار دادند. در ادامه تصویر متهم در اختیار تمامی واحدهای گشت انتظامی و عملیاتی قرار گرفت.

مافی ادامه داد: سرانجام تیم عملیات کلانتری ۱۶۰ خزانه فرد کلاهبردار را در حین فریب یکی از شهروندان سالمند مشاهده کرد که بلافاصله عملیات دستگیری این فرد به اجرا درآمد و متهم پس از بازداشت به کلانتری انتقال داده شد. همچنین در جریان بازرسی اولیه از این زن تعداد ۲۲ عدد کارت بانکی کشف شد و متهم نیز تحت بازجویی قرار گرفت که با توجه به شواهد و قرائن موجود و نیز شناسایی شکات، به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری و فریب دادن افراد سالخورده اعتراف کرد.

وی با بیان  اینکه متهم تنها در یک مورد کلاهبرداری  ۷۵۰  میلیون ریال از کارت شاکی برداشت کرده بود، گفت: تاکنون ۱۰ نفر از  شکات و مالباختگان این زن که همگی سالمند بودند، مورد شناسایی قرار گرفته‌اند و تحقیقات تکمیلی در این خصوص همچنان ادامه دارد.

سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه برای متهم پرونده‌ای تشکیل شد و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد، به مردم توصیه کرد که تحت هیچ شرایطی کارت بانکی خود را به همراه رمز آن در اختیار افراد دیگر قرار ندهند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار