گوناگون

در دیدار صمیمانه محسنی اژه ای با اصحاب رسانه؛

پرسش و پاسخ بی پرده از حبس آزاد شد!

پرسش و پاسخ بی پرده از حبس آزاد شد!

روز گذشته یکی از بی سابقه ترین نشست های اصحاب رسانه با رئیس دستگاه قضا در ضیافت افطاری رقم خورد.

به گزارش پارسینه، حجت الاسلام محسنی اژه ای در دیدار صمیمانه با مدیران ارشد رسانه ای کشور خاطر نشان کرد: قطعاً ما کامل نیستیم و احتیاج به نقدهای شما داریم.

دیروز و در ضیافت افطاری قوه قضائیه ، اصحاب رسانه خیلی رک، بی پرده و شفاف با محسنی اژه ای به بحث و گفتگو نشستند که از نکات جالب توجه این جلسه، صراحت لهجه و طرح سؤالات انتقادی از رئیس قوه قضائیه و در مقابل، پاسخ صریح و بدون سانسور وی به صاحبان خبر بود. 

گفتنی است در ادوار گذشته سراغ داشتیم در چنین جلساتی ( که به ندرت هم برگزار می شد ) با توجه به محدودیت ها ، یا سؤالات از قبل هماهنگ می شد و یا اینکه به هر رسانه ای اجازه طرح سؤال و پرسشگری از مقام عالی دستگاه قضا داده نمی شد، اما اینبار مسئله فرق داشت و نماینده هر رسانه بدون محدودیت سؤال دلخواه خود را پرسید ؛ آنهم با هر رویکرد و گرایش سیاسی!

محسنی اژه ای، خوب شنید، شفاف پاسخ داد و در نهایت از انتقادات مطرح شده نیز قدردانی کرد.

این در حالی است که در گذشته و حتی در جلسات مشابه سران قوا ، افراد پرسشگر گزینش می شدند تا سؤالات خود را از مقام عالی قوه متبوع بپرسند و گاهی این امر موجبات دلخوری برخی رسانه ها‌ را نیز در پی داشت، اما در نشست صمیمانه قاضی القضات تریبون برای همه آزاد بود!

شایان ذکر است حلقه مفقوده دیپلماسی تعاملی بین قوه قضائیه و اصحاب رسانه ، سال های سال حس می شد که با درایت حجت الاسلام محسنی اژه ای و سایر عوامل دست اندر کار ، در دیدار صمیمانه رمضان ۱۴۰۳ به ثمر نشست و از حبس در آمد!

حمید رضا اسکندری ،مدیر عامل پارسینه

 

ارسال نظر

 • محمد مهدی اسلامی

  __ بسمه تعالی __ با سلام و احترام بر مدیر محبوب و شریف پارسینه ی دوست داشتنی و همکاران عزیز و محترمشان، عرض می کنم : مازندران و خلقش چون ماه و شید تابان _ در هر مهی ز هر سال چون مهر وماه آبان _ بوده است بَرِ فهیمان بی گفت و گو ودامان(دامان = حاشیه) __ اسکندری که در دل داریم از این سامان _ خوش فکر و خوش بیان است __ حاجت بگفته ام نیست زیرا که نیک عیان است __ با عرض ادب و ارادت ، دوستدار و خادم کوچکتان ، محمد مهدی اسلامی

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار