گوناگون

این استان دومین استان پرتردد کشور در نوروز شد

این استان دومین استان پرتردد کشور در نوروز شد

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، گفت: همزمان با آغاز طرح نوروزی از ۲۴ اسفندماه تا پایان روز هشتم فروردین یک میلیون و ۱۸۵ هزار و ۳۱۹ خودرو از مبادی‌های ورودی وارد استان شدند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷.۰۲ درصد کاهش داشته است.

ولی جهانی با بیان اینکه تاکنون ۵ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۷۹۳ مسافر و گردشگر به استان وارد شده‌اند، گفت: بر اساس آمار‌ها از لحاظ تردد و انباشت خودرو دومین استان در سطح کشور هستیم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: همزمان با آغاز طرح نوروزی از ۲۴ اسفندماه تا پایان روز هشتم فروردین یک میلیون و ۱۸۵ هزار و ۳۱۹ خودرو از مبادی‌های ورودی وارد استان شدند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷.۰۲ درصد کاهش داشته است، همچنین در این مدت ۹۵۳ هزار و ۱۵۶ خودرو از استان خارج شده‌اند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۵ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۷۹۳ مسافر و گردشگر به استان وارد شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶.۲۴ درصد کاهش داشته است، افزود: این تعداد مسافر از ابتدای طرح نوروزی و از طریق زمینی و هوایی وارد گیلان شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از ثبت اقامت ۸ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۳۸۳ نفر شب در گیلان خبر داد و گفت: بر اساس گزارش‌های آماری ۸۴.۵۶ درصد تخت‌های تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی گیلان توسط گردشگران اشغال شده است.

جهانی از حضور ۳۴۹ گردشگر خارجی در گیلان خبر داد و افزود: گردشگران خارجی حاضر در گیلان دارای ملیت آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، مصری، چینی، عراقی، اوکراینی و هلندی می‌باشند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸.۳۹ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه اماکن گردشگری و اقامتی تحت نظارت بازرسین قرار دارند، گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۴۷۹ مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری گیلان صورت گرفته که نتایج بازدید‌های نظارتی ۲۸۳ بازدید عادی، ۱۱۲ مورد تشویق، ۷۸ مورد تذکر و ۷ مورد اخطار کتبی صادر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: بر اساس داده‌های آماری ۶۵۴ هزار و ۲۵۶ نفر از موزه‌ها، بنا‌های تاریخی و جاذبه‌های گردشگری گیلان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰۲۸ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار‌ها از لحاظ تردد و انباشت خودرو دومین استان در سطح کشور هستیم، گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون متاسفانه ۷ نفر فوتی در سوانح جاده‌ای استان داشتیم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار