گوناگون

امروز کدام مناطق بارانی است؟

امروز کدام مناطق بارانی است؟

سامانه جدید بارشی امروز وارد کشور شد و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد این سامانه یکشنبه و دوشنبه بارش‌های زیادی را در سراسر کشور موجب شود‎؛ سامانه بعدی سه‌شنبه و چهارشنبه فعال از کشور عبور خواهد کرد.

به گزارش همشهری آنلاین، روز شنبه (۴ فروردین) با بارش‌های پراکنده در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، همدان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، زنجان، ارتفاعات البرز مرکزی، کرمان هرمزگان و فارس همراه بود.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه سامانه بارشی جدید امروز، یکشنبه وارد کشور شد، به همشهری آنلاین‌ گفت: این سامانه امروز آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، کردستان، زنجان، قزوین، کرمانشاه، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه‌وبویراحمد، خوزستان، فارس، بوشهر، جنوب و غرب اصفهان و غرب هرمزگان و کرمان را در بر می‌گیرد. شدت بارش‌ها در این روز مربوط به شمال غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال بوشهر، جنوب شرق خوزستان، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، کرمانشاه، ایلام و لرستان است که شامل هشدار هواشناسی سطح نارنجی هستند.

به گفته کبری رفیعی، این سامانه در استان‌هایی که هشدار نارنجی دریافت کردند مخاطره‌هایی را به همراه دارد و حتما باید مسافران نوروزی به آن دقت و توجه داشته باشند.

او تاکید کرد که روز دوشنبه سامانه از نظر گستردگی مناطق بیشتری را در بر می‌گیرد و همچنین بارش‌های آن شدت می‌یابد و در این روز به جز سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در همه مناطق کشور بارش داریم‎‎؛ این بارش‌ها در نیمه جنوبی به صورت رگبار و تگرگ و رعد و برق خواهد بود.

ارتفاعات شاهد بارش برف خواهند بود. رفیعی با ذکر این نکته ادامه داد: در استان‌های فارس، کهگیلویه‌وبویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، شمال شرق خوزستان، لرستان، جنوب ایلام و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی از جمله استان‌های همدان‌ مرکزی، قم، البرز، تهران روز دوشنبه شاهد بارش‌های بیشتر هستیم که برای این مناطق هشدار سطح نارنجی صادر شده است.

بیشتر بخوانید:

آغاز بارش برف نوروزی در برخی استان‌های ایران | برف این استان پرگردشگر را سفیدپوش کرد

بارش‌ها روز سه‌شنبه در نوار شرقی به صورت پراکنده خواهد بود، اما رفیعی توضیح داد که از بعدازظهر سه‌شنبه سامانه بارشی جدید از کشور عبور می‌کند که چهارشنبه هم موجب بارش خواهد شد.

در تهران اما روز دوشنبه بارندگی خواهیم داشت و روز یکشنبه آسمان صاف خواهد بود. پایتخت در چند روز گذشته هوای پاکی را تجربه کرده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار