گوناگون

کلاه میلیاردی که بر سر شهروند شیرازی متقاضی وام رفت!

کلاه میلیاردی که بر سر شهروند شیرازی متقاضی وام رفت!

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری فردی خبر داد که یک میلیارد ریال از شهروند شیرازی کلاهبرداری کرده بود.

پارسینه: سرهنگ امیرحسین سلیمانی رئیس  پلیس فتا  استان فارس بیان کرد: در پی شکایت شهروند شیرازی مبنی بر  کلاهبرداری  از وی به بهانه دریافت وام ، رسیدگی به موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: شاکی در اظهارات خود بیان داشت در یکی از سایت‌های مجازی با آگهی دریافت وام قرض الحسنه از سوی فردی به هویت نامعلوم آشنا شده و با اعتماد بی‌جا، غافل از نیات شوم این مجرم، برای دریافت وام قرض الحسنه مبلغ یک میلیارد ریال را به حساب وی طی چندین مرحله واریز و پس از آن فرد آگهی دهنده دیگر پاسخگو تماس‌های من نبود.

رئیس پلیس فتا استان ادامه داد: کارشناسان با اقدامات فنی و شیوه و شگردهای خاص پلیسی، متهم به هویت معلوم را شناسایی و با هماهنگی قضایی در یکی از محلات شیراز دستگیر کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: فرد مذکور با فریب قربانی به بهانه دریافت وام بدون سپرده گذاری و در کمترین زمان ممکن، از قربانی خود پیش پرداخت گرفته و مبلغ اخذ شده را در کارت‌های اجاره‌ای به گردش درآورده تا رد پای خود را مخفی نگه دارد.

سرهنگ "سلیمانی" به شهروندان توصیه کرد: در مواجهه با پیشنهادات دریافت شده در فضای سایبری دقت نظر داشته و لازم به یادآوری است که استعلام دریافت وام توسط بانک‌های عامل بوده و همچنین کاربران گرامی با صیانت از مدارک هویتی خود راه ورود مجرمین به مقاصد کلاهبردارانه و پولشویی را مسدود نمایند.

رئیس پلیس فتا استان فارس خاطر نشان کرد: هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir (بخش ارتباطات مردمی) و یا از طریق شماره تماس 096380 با ما در‌ میان بگذارند.

منبع: رکنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار