گوناگون

جزئیات ثبت نام طرح ترافیک وکارت بلیت خبرنگاران

جزئیات ثبت نام طرح ترافیک وکارت بلیت خبرنگاران

فرآیند ثبت نام طرح ترافیک و کارت بلیت ۱۴۰۳ خبرنگاران از امروز ۱۵ اسفند آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، چند سالی است که بنا به پیشنهاد شهرداری و تصویب شورای شهر تهران، در هنگام بررسی وضعیت کارت بلیت‌های حمل و نقل عمومی، خبرنگاران نیز جزو اقشار خاص محسوب شده و از تخفیف بلیت مترو و اتوبوس بهره‌مند می‌شوند تا حداقل بخشی از هزینه‌های رفت و آمد این قشر که برای تهیه خبر مجبور به سفر به نقاط مختلف شهر آنهم به دفعات زیاد هستند، جبران شده و از سویی به استفاده از حمل و نقل عمومی ترغیب شوند.

حالا مدیریت شهری اعلام کرده که از امروز(سه شنبه -۱۵ اسفندماه) فرآیند ثبت نام طرح ترافیک و کارت بلیت خبرنگاران آغاز می‌شود، بگونه‌ای که براساس اعلام سخنگوی شهرداری تهران فرایند ثبت‌نام طرح ترافیک خبرنگاران و کارت بلیت خبرنگاری سال ۱۴۰۳ از امروز ۱۵ اسفند سال جاری آغاز و تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ادامه دارد.

همچنین اصحاب رسانه مانند هر سال می‌توانند با مراجعه به سامانه «تهران من» نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند، بگونه ای که خبرنگاران باید پس از ورود به این سامانه و کلیک بر روی بخش نام و نام‌خانوادگی، وارد قسمت «خبرنگار هستم» شده و پس از آن مدارک هویتی، معرفی‌نامه، بیمه خبرنگاری و یا ۱۰ اثر خود را در این قسمت بارگذاری کنند و  پس از بررسی مدارک خبرنگاری در صورت وجود نقص مدرک، یک پیامک  از سامانه «تهران من» برای خبرنگار مربوطه ارسال خواهد شد تا با مراجعه مجدد به سامانه «تهران من»، تکمیل مدارک خود را انجام دهند.

البته به منظور تسریع تخصیص فرآیند صدور کارت بلیت خبرنگاری، اهالی رسانه فقط می‌توانند یا برای طرح ترافیک و یا کارت بلیت خبرنگاری ثبت‌نام کنند؛ اما به افرادی که ثبت‌نام طرح ترافیک انجام داده‌اند و سهمیه این طرح از سوی رسانه محل فعالیت‌شان به آنها تخصیص پیدا نکند، به صورت خودکار کارت بلیت خبرنگاری تعلق می‌گیرد.

بنابراین گزارش، برای ثبت نام طرح ترافیک تا ۳۱ فروردین ماه سال آینده فرصت وجود دارد؛ اما سهمیه‌ طرح ترافیک خبرنگاری سال جاری تا زمان پایان تخصیص سهمیه‌های سال ۱۴۰۳ اعتبار خواهد داشت.

هرساله پس از تأیید آثار و مدارک بارگذاری شده خبرنگاران، مدیرمسئول هر رسانه اسامی خبرنگاران را برای دریافت طرح ترافیک تأیید و در اختیار شهرداری قرار می داد که امسال بنا به گفته محمدخانی سخنگوی شهرداری تهران تا حد محدودی، ظرفیت کارت بلیت و طرح ترافیک برای خبرنگاران برای سال آینده افزایش یافته است و اجازه از طرف شورا برای افزایش ظرفیت خبرنگاران داده شده است.

به گزارش ایسنا، معمولا خبرنگاران از تخفیف ۹۰ درصدی نرخ طرح ترافیک بهره می بردند و همچنین کارت بلیت آنها به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان شارژ می شد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار