گوناگون

بارش برف و باران در جاده‌ها / سفر غیرضروری ممنوع

بارش برف و باران در جاده‌ها / سفر غیرضروری ممنوع

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی از بارش باران و برف در جاده‌های اکثر استان‌های کشور از رانندگان و مسافران خواست که از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به پیش‌بینی و هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران و تشدید این پدیده در غالب استان‌ها و احتمال یخزدگی و لغزندگی‌ جاده‌ها گفت: با توجه به شرایط پیش‌بینی شده که از امروز تا روز دوشنبه در اکثر استان‌های کشور شاهد آن خواهیم بود، پلیس راهنمایی و رانندگی نیز از آمادگی لازم برخوردار شده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر لازم است که رانندگان و مسافران نیز رعایت یکسری نکات را جدی بگیرند. مهم‌ترین مساله این است که باید از سفرهای غیرضروری پرهیز شود و در صورت الزام به سفر حتما باید با آمادگی کامل اقدام به سفر شود. همچنین در صورتی که قصد بازگشت از سفر را دارند، تا حد امکان زمان بازگشت خود را به روزهای بعدی موکول کنند.

شیرانی با بیان اینکه بارندگی‌ها در غرب، شمال‌غرب، مرکز و شمال شرق بیشتر خواهد بود، گفت: آن دسته از رانندگانی که به هر دلیلی مجبور به انجام سفر هستند، باید ضمن کسب اطلاع از وضعیت راه ها از سلامت فنی خودرو به ویژه سالم بودن وسایل گرمایشی خودرو و برف پاک کن و همراه داشتن  زنجیر چرخ اقدام کنند. پر بودن باک خودرو در مبدا نیز بسیار مهم بوده و باید رعایت شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا همچنین از رانندگان و مسافران نیز خواست که حتما لباس گرم، غذای کافی و ... را در طول سفر به همراه داشته و به توصیه‌ها و دستورات ماموران پلیس راه توجه کنند.  

وی ادامه داد: در مواردی دیده شد که به علت وقوع کولاک یا بارش شدید برف و ... ماموران پلیس راه اقدام به انسداد موقت مسیر می‌کنند اما برخی از رانندگان با تصور اینکه زرنگ بوده و پلیس را دور زده‌اند، وارد بی‌راهه و مسیرهای فرعی شده و در آنجا دچار مشکل می‌شوند. اقدامی که هم جان آنان را خطر می‌اندازد و هم زحمتی مضاعف برای امدادگران و عوامل پلیس ایجاد می‌کند. لذا تاکید داریم که رانندگان حتما به دستورات پلیس توجه کنند.

شیرانی با تاکید بر اینکه همراه داشتن زنجیر چرخ نیز الزامی است، گفت: رانندگان باید بدانند که چگونه از زنجیرچرخ خودروی خود استفاده کرده و با نحوه نصب آن کاملا آشنا باشند، بدیهی است که در صورت افزایش بارندگی به خصوص در محورها و گردنه‌های برفگیر، پلیس حتما از تردد خودروهای فاقد زنجیر چرخ جلوگیری خواهد کرد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره اینکه مداخلات جوی بیشتر در جاده‌های کدام استان‌ها پیش‌بینی شده است، گفت: برابر آنچه که سازمان هواشناسی اعلام کرده از امروز تا روز دوشنبه شاهد بارش باران و برف، وقوع رعد و برق، وزش باد شدید موقت، کاهش محسوس دما، در نقاط مستعد بارش تگرگ و کولاک و وقوع گردوخاک در استان‌های گیلان، مازندران، فارس، گلستان، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان رضوی، ایلام، قم، تهران، البرز، اصفهان، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، بوشهر و هرمزگان خواهیم بود.

وی از رانندگان خواست که در هنگام بارش برف و باران، فاصله طولی مناسب را خودروی مقابل رعایت کرده و ضمن پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز با سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

شیرانی با اعلام شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ و ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از آغاز سفر حتما با این شماره‌ها تماس گرفته و ضمن اطلاع از وضعیت جوی، ترافیکی و انسداد محورها، مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای سفر خود انتخاب کنند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار