گوناگون

درآمد وسوسه‌انگیز و باورنکردنی مشاغل اینستاگرامی؛ از مدل ۷۰ میلیونی تا ادمین ۴۰ میلیونی

درآمد وسوسه‌انگیز و باورنکردنی مشاغل اینستاگرامی؛ از مدل ۷۰ میلیونی تا ادمین ۴۰ میلیونی

درآمد وسوسه‌انگیز و باورنکردنی مشاغل مرتبط با فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی تا چقدر صحت دارد؟

پارسینه:  فضای مجازی و به خصوص اینستاگرام در یکی دو سال گذشته، شغل‌هایی ایجاد کرده که تا چند سال پیش اصلا وجود نداشتند. شغل‌هایی که اتفاقا درآمدهای خوبی دارند و یک حساب و کتاب معمولی نشان می‌دهد با چند ساعت فعالیت در روز، از یک کارمند با چند سال سابقه کار بیشتر درآمد دارند.

مثلا شغل ادمینی که این روزها کلاس‌های زیادی برای آموزش آن برگزار می‌شود، بین ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان در ماه درآمد دارد. یا برندهای تولید کننده لباس و صاحبان صفحه‌های فروش لباس دنبال مدل می‌گردند و به مدل خانم و آقا بین ۱۵میلیون تا ۷۰ میلیون تومان حقوق می‌دهند. صاحبان صفحات آشپزی، خیاطی و خلاقیت و انرژی مثبت و… نیز برای گویندگی روی ویدئوهای آموزشی دستمزدی بین ۱۲ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته‌اند.

عکاسی پاره وقت نیز آگهی استخدام زیادی دارد و کارفرماها بین ۲۰ میلیون تا ۳۵ میلیون تومان بسته به پروژه‌ای که انجام می‌دهند؛ حقوق پرداخت می‌کنند. تولید محتوا هم بازار کار داغی دارد. بررسی آگهی‌های استخدام مربوط به این شغل نشان می‌دهد، کارفرماها بسته به توانایی فردی که محتوا تولید می‌کند بین سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۴۰ میلیون تومان دستمزد تعیین کرده‌اند.

تولید محتوا؛ از ۳/۵میلیون تا ۴۰ میلیون

شغل تولید محتوا نامش با فضای مجازی و به خصوص اینستاگرام گره خورده است. محتوایی که تولید می‌شود به کاربران کمک می‌کند تا با کسب‌وکار، برند و محصولات یک صفحه آشنا شوند. یعنی در اصل این محتواست که بازدیدکنندگان را به سوی وب‌سایت و صفحه کسب و کار می‌کشاند و باعث درآمدزایی می‌شود.

به همین دلیل کسانی که روی کسب و کار اینترنتی در فضای آنلاین حساب ویژه باز کرده‌اند، دنبال افرادی می‌گردند که در این کار خبره باشند. بازار این شغل هم داغ داغ است و همچنین پرداخت دستمزد و ساعت کاری متفاوتی دارد. چون تولید محتوا از نوشتن متن تا عکاسی و تصویربرداری و تدوین و صداگذاری روی ویدئو، فتوشاپ و حتی رابطه با مشتری و آشنایی با زبان انگلیسی و ترجمه هم گستردگی دارد.

به همین دلیل اگر کسی همه این کارها را بلد باشد، می‌تواند پول خوبی در این فضا به دست بیاورد. مثلا در آگهی‌های استخدام این شغل، مدیر کلینیک زیبایی دنبال تولید کننده محتوایی است که آشنا با فیلمبرداری و سناریونویسی باشد و هر روز چند ویدئو مربوط به جراحی زیبایی ترجمه و روی آن گویندگی کند و با ترندهای روز هم آشنا باشد. این کارفرما برای روزی پنج ساعت کار در پنج روز هفته دستمزدی بین ۲۰ میلیون تا ۳۰ میلیون تومان در نظر گرفته.

البته تاکید کرده اگر شخص تولید کننده محتوا خودش ایده‌پرداز و خلاق باشد، حداکثر حقوقش به ۳۰ میلیون تومان می‌رسد. یک شرکت تولید کننده لوازم برقی هم برای استخدام تولید کننده محتوا آگهی داده. این شرکت برای گذاشتن پست و استوری روزانه از محصولات و معرفی آن‌ها و همچنین جواب دادن به دایرکت‌های مشتری دستمزدی بین ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان بسته به ساعات کار در نظر گرفته.

دفتر املاکی در الهیه نیز دنبال فردی می‌گردد که فقط بتواند با گوشی موبایل فیلمبرداری کند؛ همان فیلم را تدوین و روی آن صدا بگذارد. ساعت کاری از ۱۰ صبح تا پنج بعد ازظهر است و نیازی به سابقه کار هم نیست. این کارفرما برای شغل تولید محتوا و معرفی واحدهای مسکونی نوساز برای فروش دستمزد ماهیانه ۱۵ میلیون تا ۲۰ میلیون تومان پیشنهاد داده است.

اما همه دستمزدها هم این قدر بالا نیست. مثلا یک فروشگاه لباس کودک دنبال فردی است که هفته‌ای دو تا سه بار برای یک صفحه فروش پوشاک محتوا تولید کند. محتوایی که می‌خواهند هم شامل، عکاسی، درست کردن کلیپ و معرفی محصولات جلوی دوربین است.

این کارفرما برای این شغل ماهی چهار تا پنج میلیون تومان در نظر گرفته است. صاحب پیجی که محتوای آشپزی دارد نیز به فردی که بر اپلیکیشن‌های تدوین فیلم و عکس و زیرنویس تسلط داشته باشد و روزی دو ساعت وقت بگذارد؛ ماهی سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دستمزد می‌پردازد.

مدل لباس؛ ۱۵ تا ۷۰ میلیون

حتما در اینستاگرام صفحه‌های فروش لباس زنانه و مردانه دیده‌اید، که در آن، مدل‌ها لباس‌ها را پوشیده‌اند تا تنخور لباس دستتان بیاید. بعضی از مدل‌ها چهره‌هایشان پیداست و بعضی‌ها روی صورت ایموجی یا گل می‌گذارند. اما همین شغل لباس پوشیدن و ایستادن جلوی دوربین، جزو شغل‌های پردرآمد اینستاگرامی است.

اگر آگهی‌های مربوط به این شغل را در پلتفرم‌های کاریابی و استخدام بررسی کنید، بیشترین حقوقی که برای این کار پیشنهاد شده بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان است. مثلا یک برند تولید کننده لباس زنانه برای معرفی محصولاتش، چند مدل خانم استخدام می‌کند. برای این شغل سابقه کار نیاز نیست و فقط قد مدل باید بالای یک متر و ۶۰ سانتیمتر باشد، همین. کارفرما اعلام کرده، بعد از یک سال اگر از کار مدل راضی باشند با او قرارداد می‌بندند و بیمه تکمیلی هم می‌کنند.

حقوق پیشنهادی نیز بین ۴۵ تا ۷۰ میلیون تومان است. همچنین فروشگاهی در غرب تهران دنبال مدل خانم است که سایزش ۳۸ تا ۴۲ باشد. قد حداقل ۱۶۰ و چهره ترجیحا طبیعی و بدون عمل زیبایی. ساعت کاری فقط یک روز در هفته است؛ و برای چهار روز مدلینگ و عکاسی در ماه بین هشت تا ۱۰ میلیون تومان دستمزد پرداخت می‌کند.

یک فروشگاه لباس سنتی نیز دنبال مدل خانم با حداقل قد ۱۶۰ سانتی‌متر می‌گردد که بتواند روزی دو ساعت وقت برای عکاسی بگذارد. این کارفرما تاکید کرده تسویه دستمزد به صورت روزانه است و برای هر بار عکاسی بین دو تا سه میلیون تومان دستمزد می‌پردازد. همچنین یک فروشگاه لباس ورزشی زنانه و مردانه نیز برای استخدام مدل آقا و خانم آگهی داده.

صاحب این برند اعلام کرده برای یک پروژه شش ماهه به چند مدل خانم و آقا نیاز دارد که هم در دفتر کار و هم در فضای باز و حین ورزش از آن‌ها عکاسی و فیلمبرداری شود. این کارفرما برای این شغل ماهی ۲۰ تا ۳۵ میلیون تومان درنظر گرفته است. دستمزد کار مدلینگ در مزون لباس عروس نیز بین ۳۵ تا ۵۰ میلیون تومان است.

بین آگهی‌هایی که برای استخدام مدل لباس منتشر شده، صاحب مزون لباس عروس در جردن، دنبال مدل با سایز ۳۸ و قد بالای ۱۷۰ سانتی متر می‌گردد. اما در بین آگهی‌های استخدام مدل، کارفرماها فقط دنبال مدل لباس نمی‌گردند، بعضی از آرایشگاه‌ها برای معرفی کارشان دنبال چهره‌هایی هستند که آرایش روی صورت آن‌ها به اصطلاح بنشیند و به چشم بیاید.

مثلا آرایشگاهی در صادقیه، برای استخدام مدل خانم آگهی داده و برای روزی سه ساعت کار، یعنی آرایش و عکاسی و فیلمبرداری، دستمزد ۲۰ میلیون تومانی در نظر گرفته. البته این کارفرما تاکید کرده، اگر مدل فرد شناخته شده‌ای در اینستاگرام و تعداد فالوئرهایش بیشتر از ۵۰ هزار نفر باشد، این دستمزد تا ۴۰ میلیون تومان هم بالا می‌رود.

گویندگی اینستاگرام؛ ۱۲ تا ۵۰ میلیون

اینستاگرام را که باز کنید، پر است از صفحه‌های آشپزی، خیاطی، ایده پردازی، صفحه‌های انگیزشی و انرژی مثبت و پادکست. صفحه‌های آشپزی بیشتر دسر و غذاهای راحت آموزش می‌دهند. پادکست‌ها هم که مضمون‌های متفاوتی دارند. بعضی‌ها چند تکه شعر از شاعرهای معروف را به هم می‌چسبانند و یک ویدئوی زیبا از یک روز بارانی انتخاب و بسته به حال و هوای روز منتشر می‌کنند.

بعضی از پادکست‌ها هم بازخوانی کتاب و نمایشنامه و… است. یکی از صفحه‌هایی که پادکست انرژی مثبت و انگیزشی تولید می‌کند، دنبال فردی است که صدای مناسبی برای گویندگی داشته باشد و همچنین بتواند بدون لهجه زبان فارسی را صحبت و همچنین کلمات انگلیسی را با تلفظ صحیح بیان کند. این کارفرما بسته به جنس صدا و همچنین تسلط گوینده دستمزدی بین ۱۵ تا ۵۰ میلیون تومان برای روزی هفت ساعت کار در نظر گرفته است.

این شغل حضوری است و کسی که می‌خواهد گویندگی کند حتما باید در دفتر و زیر نظر کارفرما فعالیت کند. البته کسی که آگهی را منتشر کرده نوشته ۵۰ میلیون تومان حقوق فقط به فردی تعلق می‌گیرد که صدایش شبیه دوبلورهای معروف باشد یا اینکه بتواند صدای این افراد را به خوبی تقلید کند. «دیگه وقتشه زندگی رویایی خودتو بسازی»

صاحب صفحه‌ای در اینستاگرام با این جمله دنبال گوینده می‌گردد که بتواند با فن بیان بالا روی ویدئوهای انرژی مثبت و صبح بخیر و شب بخیر و…صحبت کند. این کارفرما برای روزی سه ساعت دور کاری دستمزدی بین ۹ تا ۱۲ میلیون تومان پیشنهاد داده است. آگهی استخدام برای صفحه‌های آشپزی هم زیاد است. کسانی که در این حوزه بلاگر هستند که خودشان روی ویدئوها حرف می‌زنند؛ اما بعضی از صفحه‌ها ویدئوهای کوتاه آموزشی دارند که بیشتر خارجی است.

به همین دلیل دنبال گوینده‌ای هستند که متن ترجمه شده را روی قسمت‌های مشخصی از ویدئو بخواند. حداقل دستمزد این صفحه‌ها برای استخدام گوینده که فقط متن بخواند ۱۰ میلیون تومان است. اما بعضی از صفحه‌ها به افرادی که توانایی تدوین؛ ترجمه متن و گویندگی داشته باشند بین ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان حقوق می‌دهند.

عکاسی و تصویربرداری؛ ۲۰ میلیون تا ۳۵ میلیون

عکاسی برای فضای مجازی با یک گوشی با دوربین باکیفیت هم امکان‌پذیر است به همین دلیل بعضی از کسانی که دنبال عکاس می‌گردند، اعلام کرده‌اند اگر گوشی آیفون ۱۳ هم داشته باشید، می‌توانید این شغل را به دست آورید. بازار کار هم متنوع است.

از عکاسی مدلینگ کلینیک زیبایی و آرایشگاه تا عکاسی در آتلیه مخصوص زنان باردار و نوزاد و عکاسی واحدهای مسکونی نوساز و فضای باز. همچنین کمترین دستمزدی که برای این شغل پیشنهاد شده، سه میلیون تومان است، اما حداکثر دستمزد تا ۳۵ میلیون تومان هم می‌رسد. مثلا حقوق سه میلیون تومانی را صاحب یک پیج فروش لباس زنانه پیشنهاد داده و اعلام کرده دنبال عکاسی است که دو روز هفته از مدل خانم عکاسی کند.

صاحب فروشگاه اینترنتی که بدلیجات و قاب گوشی می‌فروشد نیز برای استخدام عکاس آگهی داده است. این کارفرما برای روزی پنج ساعت کار در روز دستمزدی بین هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته است. حقوق ۱۵ میلیون تومانی به عکاسانی تعلق می‌گیرد که خودشان کار ادیت و فتوشاپ هم بلد باشند در غیر این صورت عکاسی که فقط عکس می‌گیرد؛

حقوقش همان هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. یک مطب زیبایی در شرق تهران برای استخدام عکاس خانم مسلط به عکاسی و فیلمبرداری حرفه‌ای آگهی منتشر کرده است. پرداخت حقوق به صورت روزانه و روزی ۷۰۰ هزار تومان است. عکاس باید بعد از عکاسی، عکس‌ها را ادیت کند و روی صفحه بگذارد. ساعت کاری از ۱۰ صبح تا هشت شب است و تا شب عید عکاس باید جمعه‌ها هم در مطب حضور داشته باشد.

بازار آتلیه‌های عکاسی که از نوزادان با فیگورهای خاص عکاسی می‌کنند داغ داغ است، چون کارفرمایی برای استخدام عکاس خلاق و ایده‌پرداز و آشنا به فتوشاپ حقوق ماهیانه ۳۰ تا ۳۵ میلیون تومانی را پیشنهاد داده است. ساعت کاری از ۱۰ صبح تا ۲۱ است و عکاس باید خودش دوربین حرفه‌ای و وسایل نورپردازی هم داشته باشد.

ادمین صفحات مجازی؛ ۱۰ میلیون تا ۴۰ میلیون

ادمینی در اینستاگرام یعنی کسی که به گویندگی و تولید محتوا، ارتباط با مشتری، عکاسی و فیلمبرداری و تدوین و حتی مدلینگ مسلط باشد. یعنی یک پکیج کامل از همه شغل‌هایی که در این مطلب معرفی کردیم. ادمین یعنی کسی که صاحب پیج یا یک بلاگر به او اعتماد می‌کند تا همه کارهای مربوط به صفحه را انجام بدهد.

بررسی آگهی‌های استخدام نشان می‌دهد، بیشترین حقوقی که به ادمین اینستاگرام پیشنهاد شده حدود ۴۰ میلیون تومان است. صاحب فروشگاه لباس زنانه و بچگانه به ادمینی نیاز دارد که هر روز از لباس‌ها عکس و فیلم بگیرد، پست و استوری بگذارد، در دایرکت‌ها جواب مشتری را بدهد و کارهای مربوط به خرید و فروش و حتی کارهای بانکی را انجام بدهد و همچنین جنس را برای مشتری ارسال کند. این کارفرما برای هشت ساعت کار در روز ۴۰ میلیون تومان پیشنهاد داده است.

صاحب یک فروشگاه عطر و ادکلن که بیشتر عطرهایش را به صورت دکانتی عرضه می‌کند، برای استخدام ادمینی آگهی منتشر کرده که بتواند روی ویدئوها گویندگی کند. ویددو ضبط کند، با عطرها و نت‌های آن آشنا باشد و البته صدا و بیان خوبی هم داشته باشد و درضمن بتواند خیلی سریع جواب مشتری را بدهد و عطر را برای او ارسال کند.

این صاحب فروشگاه عطر و ادکلن برای این شغل ماهی ۳۰ میلیون تومان در ازای روزی پنج ساعت کار در نظر گرفته است. یک کلینیک دندانپزشکی نیز برای ادمینی صفحه این کلینیک آگهی استخدام منتشر کرده. ادمین باید عکس و ویدئو از مراحل کامپوزیت و لمینت بگیرد و روی صفحه منتشر کند. همچنین باید جواب فالوئرها را بدهد و وقت‌ها را تنظیم کند.

این کارفرما برای روزی ۱۲ ساعت کار یعنی از ساعت ۱۰ صبح تا هشت شب ۱۵ میلیون تومان حقوق در نظر گرفته است. ادمین‌ها می‌توانند دور کار باشند، اما قطعا درآمدشان کمتر می‌شود. مثلا یک صفحه فروش لوازم‌خانگی دنبال فردی است که بتواند فالوئر پیدا کند و با مشتری‌ها در ارتباط باشد و جواب دایرکت‌ها را بدهد. این کار ساعت کاری ندارد و ادمین می‌تواند در خانه کار کند، حقوقی هم که پایان ماه دریافت می‌کند بسته به بازدهی که برای صفحه داشته بین پنج تا هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

منبع: هفت صبح

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار