گوناگون

مخالفت دولت رئیسی با تعطیلی شنبه ها

مخالفت دولت رئیسی با تعطیلی شنبه ها

بهادری جهرمی درباره تعطیلی های آخر هفته گفت: در لایحه دولت پنجشنبه و جمعه تعیین شده بود.

بر اساس مصوبه کمیسیون اجتماعی مجلس، لایحه افزایش تعطیلات پایان هفته به دو روز که از جانب دولت به مجلس تقدیم شده بود، تصویب شد. در لایحه اولیه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی موافقت خود را با تعطیلی روز شنبه اعلام کردند. اما این تعطیلی با مخالفت دولت رئیسی روبرو شد.

اخیرا نیز مجلس توپ تعیین روز تعطیلات را به زمین دولت انداخته است و در این رابطه عباس گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفته:« تعیین روز تعطیل و اینکه پنجشنبه باشد یا شنبه، در اختیار و برعهده دولت است و ما در مجلس تنها تعطیلی دو روز را تصویب کردیم.»

در این راستا، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در نشست خبری امروز خود در پاسخ به پرسشی درباره نظر دولت برای تعطیلی آخر هفته‌ها، گفت: این لایحه را دولت سال گذشته به مجلس داد که تعطیلات آخر هفته را به دو روز افزایش دهد. منتظریم تا جمع‌بندی مجلس انجام شود که هر آنچه قانون‌گذار تعیین کند، ملاک عمل است اما در لایحه دولت پنجشنبه و جمعه تعیین شده بود.

 

ارسال نظر

 • فریبرز

  سلام، وقتی متخصصان سازمان اداری و استخدامی کشور، اعضای هیات دولت، رئیس جمهور محترم، کمسیون اجتماعی مجلس، مراجع عظام تقلید با تعطیلی روز شنبه موافقت کرده اند چرا بعضی از نمایندگان خودخواه با تعطیلی روز شنبه یا پنجشنبه مخالفت کرده اند. چرا با بهانه های بچه گانه و بی ربط، با تضعیف دولت موجب شادی دشمنان ملت می شوند. وقتی این اقدام باعث کاهش یک ششم از هزینه های آب، برق، تلفن، بنزین و گاز ادارات دولتی و حذف هزینه نهار کارکنان مستقر در تهران می‌گردد و موجب تحکیم بنیان خانواده می‌شود، نتیجه این مخالفت غیرعقلایی، خیانت به مردم و هزینه تراشی برای دولت و نا امیدی مردم از مجلس و کاهش میزان مشارکت در انتخابات آتی خواهد بود. جالب اینکه مخالفان خودشان پنجشنبه ها تعطیل هستند!!!!!! این اقدام تبعیض آمیز مجلس اولا توهین به کمیسیون تخصصی خود مجلس، ثانیا توهین به اعضای هیات دولت و رئیس جمهور محترم و ثالثا توهین به مراجع عظام تقلید، تلقی می گردد چون هیچ دلیل محکمه پسندی برای رد پیشنهاد دولت ارائه نشده البته دولت با استفاده از قانون دورکاری، میتواند شنبه را عملا تعطیل کند بدون اینکه قانون مدیریت خدمات کشوی تغییر یابد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار