گوناگون

اخبار جدید در مورد ادغام دانشگاه پیام نور

اخبار جدید در مورد ادغام دانشگاه پیام نور

ابراهیم تقی زاده رئیس دانشگاه پیام نور با تاکید براینکه واگذاری واحدهای این دانشگاه به فرهنگیان یا هیچ دانشگاهی در دستور کار نیست، گفت: آنچه که ما درخواست داریم، این است که وقتی در خصوص نوع ماموریت‌های متفاوت در زیرنظام‌ها صحبت می شود باید دانشگاه پیام نور در خود دانشگاه ادغام شود.

پارسینه:  رئیس دانشگاه پیام نور با تاکید براینکه واگذاری واحدهای این دانشگاه به فرهنگیان یا هیچ دانشگاهی در دستور کار نیست، گفت: آنچه که ما درخواست داریم، این است که وقتی در خصوص نوع ماموریت‌های متفاوت در زیرنظام‌ها صحبت می شود باید دانشگاه پیام نور در خود دانشگاه ادغام شود.

ابراهیم تقی زاده  ضمن بیان این مطلب در واکنش به حذف یا ادغام برخی واحدهای دانشگاه پیام نور به دانشگاه فرهنگیان یا سایر دانشگاه های دولتی گفت: جمع بندی ما بر این است که تعداد واحدها و مراکز دانشگاه پیام نور که احساس شود، زمینه تجمیع آن دست خود پیام نور فراهم است در خود دانشگاه صورت بگیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: باید ساماندهی و آمایش توسط خود دانشگاه پیام نور به کارگروه آمایش و ساماندهی وزارت علوم پیشنهاد داده و توسط این کارگروه به شورای گسترش ارائه شود.

رئیس دانشگاه پیام نور تاکید کرد: ادغامی که در حال حاضر انجام شده در خصوص اعضای هیات علمی مورد نیاز دانشگاه فرهنگیان است که نسبت آنها به نسبت دانشجو در دانشگاه پیام نور بیشتر است. در نتیجه توافق شده است دانشگاه فرهنگیان فرایند اداری جذب این نیروها را با مصاحبه و..... انجام دهد؛ ولی واگذاری دانشگاه پیام نور به دانشگاه فرهنگیان در دستور کار نیست.

رئیس دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: خدمت وزیر علوم مطرح کردیم ادغام و تجمیع دانشگاه پیام نور در هر دانشگاهی با توجه به تفاوت ماموریت دانشگاه نیاز به تامل و بررسی بیشتر دارد. آنچه که ما درخواست داریم این است که وقتی در خصوص نوع ماموریت های متفاوت در زیرنظام ها صحبت می شود، باید دانشگاه پیام نور در خود دانشگاه ادغام شود.

زمانیان در خصوص تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور نیز تاکید کرد: فعلا این اساسنامه همان اساسنامه سابق است؛ اما ما پیشنهاد تاسیس دانشگاهی با آموزش های از راه دور و ترکیبی را دادیم.

رئیس دانشگاه پیام نور با تاکید بر اینکه هیچ واحدی از این دانشگاه حذف نشده است، گفت: البته برخی واحدهای دانشگاه در خود دانشگاه پیام نور ادغام شدند.

به گزارش ایسنا، مخالفت رئیس دانشگاه پیام نور در ادغام واحدهای این دانشگاه به مراکز دولتی در حالی مطرح می شود که اوایل بهمن ماه جاری وزیر علوم از برنامه ادغام واحدهای این دانشگاه در برخی شهرستان ها به یکی از سه مراکز دولتی خبر داد و در این زمینه به ایسنا گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی طرح ساماندهی و آمایش آموزش عالی را قبلا مصوب کرده بود و بر اساس آن وزارت خانه های متولی آموزش پژوهش باید خواسته های این مصوبه را اجرا کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: در راستای طرح فوق یکی از دانشگاه ها که باید ساماندهی شود، دانشگاه پیام نور است که خوشبختانه در این زمینه اتفاقات خوبی افتاده است؛ به طوریکه طی توافقات صورت گرفته و موافقت مسئولان محلی در برخی از شهرها دانشگاه پیام نور به دانشگاه دولتی آن شهر، آموزشگاه فنی و حرفه ای و یا بعضا به دانشگاه فرهنگیان اختصاص داده شده است و بسیاری از کارکنان و اعضای هیات علمی آن به سایر دانشگاه ها منتقل شدند.

وزیر علوم تاکید کرد: باید بپذیریم که دانشگاه پیام نور از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است که در خدمت قشر کم برخوردار در کشور بوده و عده زیادی توانستند در این دانشگاه تحصیل کنند. بسیاری از دانش آموختگان دانشگاه پیام نور جزو موفق ترین هستند؛ چرا که آزمون های این دانشگاه از استاندارد لازم برخوردار است. ما سعی می کنیم با همکاری خانواده این دانشگاه طرح آمایش آموزش عالی را در این دانشگاه پیگیری کنیم؛ به گونه ای که زمینه استفاده حداکثری اعضای هیات علمی و یاوران علمی محقق شود.

زلفی گل در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین دانشگاه های پیام نور کشور بازآرایی خواهند شد؛ به این معنی برخی از این دانشگاه ها در شهرستان هایی که به تعداد کافی دانشجو ندارند به دانشگاه فرهنگیان ملحق می‌شوند و امکاناتشان در اختیار آنها قرار می‌گیرد و برخی نیز به دانشگاه فنی و حرفه ای و در نهایت برخی نیز به دانشگاه های دولتی آن شهر منتقل خواهند شد. اما دانشگاه هایی که تعداد دانشحویان کافی دارند به کارخود ادامه می دهند.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار