گوناگون

بهشت زهرا(س) به ایستگاه پایانی رسید

بهشت زهرا(س) به ایستگاه پایانی رسید

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س)، گفت: ظرفیت قبور این آرامستان تا سال بعد تکمیل می‌شود و مکان یابی و اقدامات لازم برای احداث آرامستان جدید در چهار نقطه تهران در دستورکار است.

محمد جواد تاجیک روز یکشنبه در حاشیه جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران افزود: طرح پیاده راه فرهنگی بین گلزار شهدا و حرم امام خمینی (ره) درحال انجام و از سوی دیگر یک قطعه شهدا بهسازی شده است و بهسازی قبور شهدا بناست با همکاری خانواده معظم شهدا انجام شود.

به گفته تاجیک، در این طرح زیرساخت‌های گلزار شهدا بهبود می‌یابد و موضوع گویاسازی مزار شهدا در دستور کار است.

وی افزود: نیاز داریم که اسناد شهدا را حفظ کنیم و روی سنگ مزار با فن آوری روز قرار بدهیم که با گوشی تلفن همراه بتوان به اطلاعات این شهدا دست پیدا کرد؛ این کار آغاز شده، محتوا تامین شده و نرم افزار آن هم طراحی شده است.

وی در تشریح بهسازی قبور شهدا در بهشت زهرا (س)، ادامه داد: یادمان شهدا در میادین و صحن‌های خالی شهدا ساخته می‌شود و جدار پیرامونی گلزار شهدا نیز در دستور کار است که این فضا به فضای فرهنگی تهران تبدیل می‌شود.

تاجیک با بیان اینکه از طریق اسکن و کیو. آر. کد می‌توانید به اطلاعات و زندگی نامه شهید دست پیدا کنید، افزود: تاکنون این امر برای ۱۵ شهید در قطعات مختلف انجام شده است.

مدیرعامل بهشت زهرا (س) درمورد اتمام بهسازی گلزار شهدا اظهار داشت: تا آخر سال ۱۴۰۳ انجام می‌شود و آن چیزی که به عنوان آثار هویتی شهید از سنگ مزار تا حجله شهید وجود دارد، حفظ می‌شود.

وی ادامه داد: سنگ مزار سه هزار شهید تا پیش از دوره ما عوض شده بود که ما جلوی این امر را گرفتیم و باید آثار آن‌ها حفظ شود

به گفته تاجیک، آرامستان بهشت زهرا حداکثر تا آخر سال بعد قابلیت دفن دارد البته عده‌ای از قبل قبر خریداری کرده اند و از ۱۸۰ ورودی متوفی روزانه، ۵۰ نفر در قطعات جدید دفن می‌شوند.

وی یادآور شد: به کمک شهردار و شورا نقطه یابی و تملک و ایجاد آرامستان‌های جدید در دستور کار قرار گرفته و حداقل سال بعد یک آرامستان ایجاد می‌شود که با توجه به حساسیت ها، مکان آن را بعدا اطلاع رسانی می‌کنیم.

تاجیک گفت: چهار نقطه در تهران قرار است آرامستان جدید احداث شود.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار