گوناگون

ورود سامانه بارشی جدید؛ آخر هفته دوباره برفی خواهد شد

ورود سامانه بارشی جدید؛ آخر هفته دوباره برفی خواهد شد

با توجه به میزان بارش برف و وزش باد احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و شمالی وجود دارد. همچنین طی سه روز آینده خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج می‌باشد.

پارسینه: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی جدید از روز سه شنبه در کشور و افت محسوس دما خبر داد.

صادق ضیاییان در تشریح وضعیت جوی استان‌های کشور اظهار کرد: امروز (۱۴ بهمن ماه جاری) در برخی مناطق گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی بارش برف و باران و در برخی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

وی ادمه داد: طی روز‌های شنبه و یکشنبه (۱۴ و ۱۵ بهمن ماه جاری) در برخی نقاط غرب و شمال غرب بارش پراکنده برف و وزش باد رخ خواهد داد. در روز دوشنبه (۱۶ بهمن ماه جاری) در برخی نقاط شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اظهار کرد: روز سه شنبه با ورود سامانه جدید بارشی در غرب، شمال غرب، سواحل دریای خزر برخی مناطق واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور بارش برف باران و وزش باد رخ می‌دهد و همچنین روز چهارشنبه سامانه بارشی در شمال شرق فعالیت خواهد داشت و بتدریج از مرز‌های شرقی خارج خواهد شد. همچنین در سایر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود.

ضیاییان گفت: فردا در نیمه غربی دامنه‌های جنوبی البرز و نوار شمالی و طی روز‌های یکشنبه تا سه شنبه (۱۵و ۱۷ بهمن ماه) در شرق و جنوب شرق کشور افت محسوس دما پیش بینی می‌شود.

وی یاد آوری کرد: با توجه به میزان بارش برف و وزش باد احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و شمالی وجود دارد. همچنین طی سه روز آینده خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج می‌باشد.

وی در مورد وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۵بهمن‌ماه) صاف تا کمی ابری در بعضی ساعت‌ها افزایش باد گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای منفی ۳ درجه و حداکثر دمای ۵ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه (۱۶بهمن‌ماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعت‌ها افزایش باد گاهی وزش باد شدید و در اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای یک درجه و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: فردا همدان با کمینه ۷- درجه سانتیگراد سردترین و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین مراکز استان کشور گزارش شده است.

 

منبع: خبرگردون

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار