گوناگون

آغاز پیش ثبت‌نام اولویت جدید حج آینده از امروز

 آغاز پیش ثبت‌نام اولویت جدید حج آینده از امروز

با وجود اینکه هزینه نهایی حج تمتع ۱۴۰۳ هنوز مشخص نیست، سازمان حج و زیارت برای تکمیل ظرفیت کاروان‌ها، برخی دیگر از دارندگان فیش حج را امروز۲۷ دی برای پیش‌ثبت‌نام این سفر معنوی فرا خواند.

 فارس نوشت: از سهمیه ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفری ایران برای حج آینده، حدود ۲۰ هزار نفر برای تشرف به این سفر معنوی پیش ثبت‌نام کرده‌اند.

 بر همین اساس، سازمان حج و زیارت برای حج تمتع ۱۴۰۳ اولویت جدیدی اعلام کرد. یکی از مدیران دفاتر زیارتی محمد غلامی می‌گوید که «دارندگان فیش حج تا پایان مرداد ۸۶ هم از امروز ۲۷ دی می‌توانند در کاروان‌های حج نام‌نویسی کنند.» شرط ثبت‌نام اولیه «پرداخت ۱۴۰ میلیون تومان به عنوان هزینه علی‌الحساب» است.

در پیش ثبت‌نام حج تمتع آینده، دارندگان فیش تا پایان سال ۸۵ در اولویت نخست قرار دارند. همچنین دارندگان فیش تا پایان اردیبهشت ۸۶ و پایان تیر ۸۶ اولویت‌های بعدی هستند. بر اساس برنامه سازمان حج و زیارت، دارندگان فیش حج از اول مرداد ۸۶ به صورت روزشمار در صورت تکمیل نشدن ظرفیت‌ها فراخوانده می‌شوند.

هنوز هزینه نهایی حج تمتع آینده مشخص نیست و برخی از مشمولان هم نگران بالا رفتن این هزینه هستند. با این وجود، رئیس سازمان حج و زیارت سیدعباس حسینی می‌گوید که «درخواست افزایش سهمیه بیشتر برای حج آینده را به سعودی‌ها دادیم.»

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار