گوناگون

هوای تهران از ابتدای سال چند روز آلوده بوده است؟

هوای تهران از ابتدای سال چند روز آلوده بوده است؟

پارسینه: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از ابتدای سال جاری تاکنون شاخص آلودگی هوا 76 روز در شرایط ناسالم قرار داشت.

فارس نوشت: شاخص آلودگی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد 137 قرار داشت و کیفیت هوا برای گروه‌های حساس ناسالم بود و هم اکنون 3 دی ۱۴۰۲ نیز شاخص آلودگی هوا روی عدد114 است و کیفیت هوای پایتخت همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

در سال جاری و براساس روز شمار شاخص آلودگی تا امروز3 دی ۱۴۰۲ کیفیت هوای پایتخت، ۹ روز در وضعیت پاک، 183 روز در وضعیت قابل قبول، 76 روز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۰ روز ناسالم برای همه شهروندان بود.

هوای تهران در هیچ روزی در وضعیت بسیار ناسالم و خطرناک قرار نداشته است.شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که این تقسیم‌بندی شامل « از صفر تا ۵۰ هوا پاک»، « ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط»، «از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس»، «از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم»، «از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم» و «از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک» می‌شود.در شرایط کیفیت هوای ناسالم برای گروه حساس افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار