گوناگون

جمع آوری میدان صنعت تهران صحت دارد؟

جمع آوری میدان صنعت تهران صحت دارد؟

پارسینه: شهردار منطقه ۲ با رد شایعات مربوط به جمع آوری میدان صنعت گفت که کوچک شدن جزیره میدان برای تخلیه بار ترافیکی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش پارسینه و به نقل از همشهری آنلاین؛ مهدی صالحی در تشریح بیشتر موضوع جمع آوری میدان صنعت تهران گفت: «وسعت زیاد جزیره این میدان باعث می‌شود سرعت خودرو‌هایی که از بلوار خوردین به سمت بزرگراه شیخ فضل الله جنوب خارج می‌شوند و همچنین خودرو‌هایی که از بزرگراه شیخ فضل الله به سمت شمال و بلوار پاک نژاد و بلوار شهید فرحزادی تردد می‌کنند، پایین بیاید و از این رو گره ترافیکی ایجاد می‌شود.» به گفته او چراغ راهنمایی و رانندگی هم در تخلیه بار ترافیک تاثیر ندارد.

اصلاحات میدان صنعت

صالحی با بیان این مطلب عنوان کرد: «در حال حاضر اصلاحات بازو‌های میدان، بلوار شهید فرحزادی و بلوار خوردین نیز انجام می‌شود و در فاز نهایی ساماندهی جزیره میدان صورت می‌گیرد و کوچکتر می‌شود. این به معنی حذف میدان نیست.» آن طور که شهردار منطقه ۲ عنوان کرده: «در حال حاضر به دلیل بسته بودن یک سمت، میدان صنعت کارکرد ندارد و خودرو‌ها نمی‌توانند دور آن بچرخند و جزیره کوچکی باقی می‌ماند. مشاور پروژه پیش بینی کرده که با این طرح حداقل ۲۵ و حداکثر ۴۵ درصد سرعت تخلیه در میدان صنعت بالا می‌رود. جریان ترافیک در این محور را هم نمی‌توان برای لحظه‌ای قطع کرد و امیدواریم تا پایان سال، این اصلاحات تکمیل شود.»

به گفته صالحی، پیرو اصلاحات صورت گرفته در میدان صنعت، همزمان بلوار شهید پاک نژاد نیز پلازای شهری خواهد شد و متروی میدان صنعت با الگوی متروی میدان فاطمی، پلازا می‌شود. همچنین در امتداد آن نیز یک لاین بلوار شهید پاک نژاد به سمت شمال که در حال حاضر نیز بسته است، با رویکرد پیاده محوری ساماندهی شده و بازگشایی می‌شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار