گوناگون

چقدر برای شریک زندگیمان وقت بگذاریم؟

چقدر برای شریک زندگیمان وقت بگذاریم؟

پارسینه: درست است که اولویت اول شما در زندگی مشترک همسرتان است؛ اما باید بدانید که زیاده روی در هر موضوعی باعث پشیمانی است باید تعادل را در رفتارتان رعایت کنید.

به گزارش نمناک ، یکی از مهمترین مسائل بعد از ازدواج، مهارت برقراری ارتباط مؤثر است. بسیاری از زوجین برای برقراری روابط بهتربا همسر خود بیشتر وقت خود را با هم می‌گذرانند اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند مستقل‌تر عمل کرده و زمانی را در تنهایی بگذرانند. به نظر شما چقدر زمان باید صرف رابطه عاطفی‌مان کنیم تا رابطه‌ای سالمی را تجربه کرده و رابطه‌مان خراب نشود. در این بخش به شما می‌گوییم برای بهبود روابط چقدر باید وقت صرف نمایید.

سوالی که برای بسیاری از زوجین پیش می‌آید این است که چقدر از زمان‌ خود را به همسرمان اختصاص دهیم. ما نمی‌توانیم زمان مشخصی را تعیین کنیم زیرا قانون ثابتی برای این که یک زوج کنار هم بگذرانند، وجود ندارد و این موضوع به نیازها و شخصیت دو طرف بستگی دارد.

تعادلی در زندگی و روابطتان برقرار کنید

وقت گذراندن همسران با هم باید در کفه‌ای از تعادل باشد تا در روند زندگی مشترک اختلالاتی ایجاد نشود. محدودیت‌هایی واقع بینانه برای میزان زمانی که با همسرتان سپری می‌کنید، تعیین کنید و تعادلی در زندگی و روابطتان برقرار کنید.

شما باید زمانی را به کار و دوستانتان و خانواده خود و زمانی را به همسر و زمانی را به تنهایی و فعالیت‌هایی که خودتان به تنهایی از آنها لذت می‌برید، اختصاص دهید و هدفتان باید ایجاد تعادلی در زندگی‌تان باشد که هر دو شما از زمانی که با هم می‌گذرانید لذت برده و خوشحال و راضی باشید و در عین حال بتوانید روابطتان با دوستان و خانواده را کنترل کرده، در اهداف کاری‌تان پیشرفت کرده و به رابطه‌تان برای شکوفا شدن فرصت دهید.

توصیه‌ها و نکاتی برای ایجاد تعادل در زندگی

در ادامه توصیه‌ها و نکاتی را آورده‌ایم که برای بهبود روابط با همسرتان کمک کننده است.

تفاوت‌های خود را درک نمایید

میزان زمانی که باید با هم بگذرانید، به شخصیت دو طرف بستگی دارد. برخی از زوجین دوست دارند همسرشان مستقل بوده و به آنها نچسبد و زمانی را برای تنهایی خود قائل شود، برخی دیگر نیز در رابطه گرایش دارند زمان زیادی را با طرفشان سپری کنند. زوجین باید تفاوت‌های خود را درک کنند و با هم بر سر زمانی که برای هم می‌گذارند، به تفاهم برسند.

به همسرتان نچسبید

اگر فکر می‌کنید که برای بهبود روابط خود باید کل روز را با همسرتان بگذرانید و همیشه به او بچسبید اشتباه است. همانطور که شما گاهی نیاز دارید که تنها باشید و با خودتان خلوت کنید، همسرتان نیز به تنهایی نیاز دارد پس برای داشتن یک زندگی زناشویی محکم، استوار و عاشقانه بگذارید همسرتان به علائق‌اش بپردازد و هرکدام در تنهایی خود فعالیت‌هایی که به آن علاقه دارید را انجام دهید.

برای خودتان وقت بگذارید

برخی خانم‌ها برای نشان دادن علاقه خود همیشه به دنبال همسر خود هستند اما شما هر چقدر هم که عاشق طرف مقابل‌تان باشید، باید زمانی را به تنهایی خود اختصاص دهید. تنهایی در روابط عاطفی سبب می‌شود استقلال‌تان حفظ شده و اعتماد به نفس‌تان بالا رود. هنگامی که هر دو طرف بتوانید برای خودتان وقت بگذارید، با انرژی و علاقه بیشتری می‌توانید زندگی مشترکتان را اداره کنید.

با همسرتان صحبت کنید

بهتر است از همسرتان بپرسید که آیا وقت کافی به او اختصاص می‌دهید و از او بپرسید که چقدر باید برای او وقت بگذرانید. با صحبت با همسرتان می‌فهمید که او به چه نیاز دارد، اگر او احساس می‌کند شما وقت زیادی به او اختصاص می‌دهید کمی برای خودتان ارزش قائل شوید و به فعالیت‌های مورد علاقه‌تان بپردازید. شما و همسرتان باید بر سر وقتی که به یکدیگر اختصاص می‌دهید به تفاهم برسید.

همسرتان را به جمع دوستانتان ببرید

اگر همسر شما مایل به دوستی با دوستان شماست، بهتر است که او را وارد جمع دوستانه خود کنید تا هم در کنار همسرتان وقت بگذرانید و هم ارتباط با دوستان‌تان را حفظ نمایید.

خوش بگذرانید

همانطور که گفتیم همیشه به همسرتان نچسبید بلکه وقتی را برای خوش‌گذرانی با او انتخاب کنید. با او قرارملاقات عاشقانه بگذارید و سعی کنید بهترین خاطره‌ها را برای او بسازید تا او در کنار شما بودن را به همه چیز ترجیح دهد.

کارهای جدید را با هم تجربه کنید، به سفر بروید، رستوران‌های جدید را تست کنید، به دنبال ناشناخته‌ها باشید. این فعالیت‌ها، به خصوص زمان‌هایی که شما از شریک زندگی‌تان دور هستید، بر بهبود رابطه تان تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

جزر و مد رابطه را تشخیص دهید

اگر به هر دلیلی برای همسرتان وقت کمی اختصاص داده‌اید و زندگی شما از شور و نشاط خارج شده، برای حفظ زندگی خود و بهبود روابطتان از فرصت‌هایی که برای شکوفایی رابطه و بالا بردن کیفیت آن پیش می‌آید، استفاده کنید و به همدیگر فضای لازم را بدهید تا بتوانید بهترین شریک زندگی هم باشید.

اگر شما زمان زیادی را به جر و بحث با شریک زندگی‌تان می‌گذارنید، بهتر است کمی از او فاصله بگیرید زیرا گذراندن زمان زیاد با هم نه تنها سبب شدت تنش بلکه سبب کمرنگ شدن علاقه و تب و تاب عاشقی نیز می‌شود.

برای همسرتان وقت کمی اختصاص ندهید

اگر فکر می‌کنید برای بهبود روابطتان بهتر است همسرتان را به حال خود بگذارید و خودتان نیز بیشتر وقت‌تان را با دوستان و خانواده بگذرانید، اشتباه است. صد درصد زمان خیلی زیاد و صفر درصد خیلی کم است. اگر زمان کمی به همسرتان اختصاص دهید و با او وقت نگذرانید، رفته رفته از هم دور می‌شوید و زندگی مشترک خوبی را تجربه نخواهید کرد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار