گوناگون

معاون مخابرات: اینترنت همراه گران شود تا مردم از اینترنت ثابت استفاده کنند!

معاون مخابرات: اینترنت همراه گران شود تا مردم از اینترنت ثابت استفاده کنند!

پارسینه: معاون تجاری و امور مشتریان شرکت مخابرات ایران گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باید تعرفه‌های اینترنت به ویژه تلفن همراه را منطقی کند که این تعرفه متناسب سازی شود تا کاربر وقتی در محلی حاضر می‌شود، از اینترنت ثابت استفاده کند.

انتخاب نوشت: داوود زارعیان پیرامون گسترش و توسعه شبکه فیبرنوری در شرکت مخابرات و پیشنهاد برای تشویق مشترکان به استفاده از این شبکه، گفت: برای استفاده از فیبر نوری دو اتفاق مهم باید رخ دهد، یکی توسط دولت و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و یکی توسط سایرین که شامل اپراتور‌ها و شرکت‌ها می‌شود.
به نقل از شرکت مخابرات ، وی افزود : اگرچه سرمایه‌گذاری در بخش اینترنت ثابت برای اپراتور‌ها (کاربرها ) سنگین‌تر از اینترنت همراه است، اما تفاوت چندانی بین تعرفه‌های اینترنت ثابت و همراه وجود ندارد، لذا مردم ترجیح می‌دهند از اینترنت همراه که در دسترس‌تر است، استفاده کنند.

زارعیان گفت : مورد بعدی که سایرین باید انجام دهند، این است که اپراتورها، فیبر را تا منازل توسعه دهند و دستگاه‌های دیگر نیز تولید محتوای فرهنگی داشته باشند و از سوی دیگر، محدودیت‌هایی که باعث عدم استفاده مردم از اینترنت می‌شود، با در نظر گرفتن سیاست‌های کشور رفع شود.
معاون تجاری و امور مشتریان شرکت مخابرات ایران افزود : اپراتور‌ها و دستگاه‌ها باید اطلاع رسانی مناسب را انجام دهند، در این صورت است که استفاده از ظرفیت اینترنت ثابت افزایش می‌یابد.
وی گفت : تفاوت جدی بین قیمت اینترنت همراه و ثابت نیست و مردم به همین دلیل بیشتر ترجیح می‌دهند از اینترنت همراه که در دسترس‌تر است استفاده کنند و از طرف دیگر سرمایه گذاری در بخش ثابت گرانتر است.
زارعیان درخصوص طرح‌های ویژه و تخفیف‌هایی که شرکت مخابرات ایران برای مشترکان فیبر نوری در نظر گرفته‌اند، گفت: برنامه‌ها و طرح‌هایی در واگذاری FTTH در نظر داریم؛ از طرح‌هایی که مشترک بتواند سرویس خریداری کند گرفته تا اقساطی کردن مودم‌ها و سیم‌کشی‌ها و حتی در برخی مناطق این مودم‌ها و سیم‌کشی‌ها به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.
معاون تجاری و امور مشتریان شرکت مخابرات ایران افزود : بسته‌های متنوعی ارائه کرده‌ایم که هر کاربری بر اساس نیاز خود می‌تواند بسته خریداری کند و در حال حاضر نیز در حال مطالعه بازار هستیم که نیاز‌ها را شناسایی کنیم، اما باید گفت که تعرفه مخابرات نسبت به سایر اپراتور‌ها پایین‌تر و تفاوت چشمگیری دارد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار