گوناگون

روایت رییس سازمان ملی مهاجرت از آخرین وضعیت مهاجر پذیری ایران

روایت رییس سازمان ملی مهاجرت از آخرین وضعیت مهاجر پذیری ایران

پارسینه: رییس سازمان ملی مهاجرت گفت: ایران ظرفیت پذیرش مهاجرین جدید را ندارد و در صورت مسئولیت‌پذیر نبودن جامعه بین‌المللی برای حمایت از پناهندگان در ایران، بخش عمده آنها به کشورهای اروپایی مهاجرت خواهند کرد.

عبدالله مبینی رو سه‌شنبه در نشست ۱۱۴ شورای سازمان بین‌المللی مهاجرت درژنو (۲۷ تا ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳ برابر با ۶ تا ۸ آذر ۱۴۰۲) با اشاره به نبود تقسیم عادلانه بار میزبانی از پناهندگان توسط جامعه بین‌المللی تاکید کرد: ایران تاکنون به مراتب بیش از سهم خود در میزبانی و حمایت از پناهندگان مشارکت داشته است بنابراین باید تقسیم منصفانه این مسئولیت بین‌المللی مورد توجه جامعه بین‌المللی قرار گیرد.
وی اظهار داشت: بحران‌های مهاجرتی ناشی از عوامل مختلف سیاسی، مداخلات نظامی و اقلیمی در کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران در سایه مداخلات نظامی کشورهای فرامنطقه‌ای در افغانستان و عراق ایران در بیش از چهار دهه گذشته میزبان چند میلیون پناهنده و آواره بوده است.
مبینی ادامه داد: مشکلات امنیتی و اقتصادی و محدودیت‌هایی همچون منع دانش‌آموزان و دختران از تحصیل از جمله عوامل آوارگی اتباع افغانستانی و مهاجرت آنها به کشورهای همسایه بوده است.
رییس سازمان ملی مهاجرت با اشاره به مساله فلسطین اشغالی به عنوان یکی از کانون‌های اصلی و قدیمی مهاجرت و آوارگی در جهان تاکید کرد: در زمان کنونی جلوگیری از کشتار انسان‌های بی‌گناه و مبارزه با ریشه‌های آوارگی و مهاجرت اجباری شهروندان فلسطین مسئولیت جامعه بین‌المللی است.
منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار